Bernský salašnický pes

Archív - starší články

24.12.2019

Vanda má už 6 let!

Vanda Písecké hory

Je to trochu smůla, mít narozeniny na Štědrý den. Na Vandu jsme ale nezapomněli a dortík dostala, hračku ovšem přenechala Frajerovi :)

22.12.2019

PF 2020

PF 2020

Listopad 2019

Podzimní výlety

Podzim 2019

Na cvičáku

Na cvičák chodíme nejen na výcvik, ale taky si pořádně zablbnout na překážkách. A pro Lily je nejlepší aportek puler.

Jordanka a Lily Lily s pulerem

14.9.2019

Free-Hop seminář

V září jsem s Lily absolvovala seminář balančního cvičení pro psy. Lily jako talent a hlavně jako berńák, který pro pamlsek udělá vše, cviky zvládla téměř na jedničku :) Seminář pod vedením Katky Šponarové byl skvělý, pro nás něco nového, v případě Lily naštěstí nikoli nutnost týkající se fyzioterapie, ale spíše jako protahování svalů a hlavně hra, díky bylo to super!

16.8.2019

Návštěvy v nových domovech našich letošních štěńat N

Zatímco Nellinka se za námi přijela podívat na klubovku v květnu, ostatní pejsky navštěvujeme s průkazy původu a sledujeme, jak jsou pejskové po mámě Vandě opravdu živá a - podle majitelů - dosti chytrá, takže si s nimi docela užívají - občas zahradničí a zkouší trpělivost svých páníčků, ale jsou i natolik bystří, že umí povely, na které běžně dosahují až pokročilí dorostenci. Tak jen tak dál!

Nellie Nellie-3 měsíce Netty Norik Natali Natali

18.5.2019

Nové fotky

Dostáváme fotky letošních štěňátek z nových domovů, děkujeme za ně!

Nattan Nattan Netty Netty Natali Natali

7.5.2019

Narozeninové fotky a dorty

Je jaro a naše odchovy slavily narozeniny - Vrh H už v březnu - 6. března oslavili už 7 let! 9. 3. naše holky z vrhu I oslavily 6 let. Vrh J a s ním naše Jordanka měl 26. dubna už 3 roky, Káčko 17. dubna, a eLko 21. dubna o Velikonocích krásné druhé narozeniny! Děkujeme majitelům za fotky a přejeme pejskům dlouhý a krásný život, takže hodně zdraví a krásných zážitků se svými páníčky!

Koudy - 2 roky Klara - 2 roky Jordanka - 3 roky Jamajka

26.4.2019

Frajer ze Slunného dvora - 9 let!

Kulíšku, ty rošťáku, tak už devět let nám tady štěkáš na příchozí, těšíš se k zbláznění, když se vracíme domů, a přiběhneš vždycky, když se někdo zasměje, abys o žádnou legraci nepřišel. Tak Frajere, hodně zdraví!

Frajer - 9 let Frajer 2019

21.4.2019

Prague Expo Dog

Mezinárodní výstavu v Praze jsme navštívili, abychom povzbudili Maxmiliána (řečený Ríša) ve třídě mladých. Výsledek od rozhodčího Matyáše (SK) je VD, ale s paničkou mu to rozhodně slušelo!

Maxmilian

20.4.2019

Návštěva

Na Vandu a její štěňátka se přijeli podívat s Jordanem, Vandiným synem z předloňského vrhu. Z Jordana vyrostl krásný a hlavně hodný pes s typickou berńáckou povahou. Děkujeme za návštěvu!

Jordan a Vanda Jordan 2019

19.-22.4.2019

Loučení se štěňaty

Přejeme pejskům hodně zdraví a majitelům hodně trpělivosti s výchovou nových přírůstků do rodin!

Niki a Nellie Norik Niko Natali Netty Nexus Nela Netty

19.4.2019

Velikonoce

Velikonoční

Velikonoční svátky trávíme loučením se štěňátky - mějte se krásně v nových domovech! Je čas, aby malí pejskové objevovali svět. Užili si společných her, výchovy od mámy, naší péče a mazlení, a teď je čas, aby se stali právoplatnými členy své nové smečky.

31.3.2019

Návštěvy u štěňátek

Proběhly první návštěvy u štěňat, mrňata si našla svou budoucí smečku, k mašličkám se přiřadila i jména, a pejskové si užili celkem rušný víkend. A na závěr je ještě navštívilo mimino lidské, svou velikostí nejblíže k měsíc starým pejskům.

26.2.2019

Vrh N

Připravili jsme pro vás stránku vrhu N, našich letošních štěňátek. Pro pět berńáckých holek a čtyři kluky už máme jména i majitele!

Otec: Gr.Ch.JCh. Bravo Baronello Elenberner
DKK 0/0, DLK 0/0, OCD neg., DM exon1 N/N, exon2 N/N, SH-Pretest-Index A
Rodokmen

Matkou je naše Vandička - Vanda Písecké hory DKK 0/0, DLK 0/0, OCD neg.
Rodokmen

Parents of Puppies N 2019

30.1.2019

Zima

Berňáci zimu milují - a každý si ji užívá po svém...Děkujeme majitelům pejsků za fotky (Hagrid, Jasmína a Maxmilián-Ríša)

Hagrid Jasmína Maxmilian - Ríša Maxmilian - Ríša

1.1.2019

Ríša Ríša Max Meggie

V uplynulém roce se v naší chovatelské stanici narodilo Vandě 7 štěňat - vrh M. Na dva měsíce nás zaměstnala péče o ně a zároveň hledání těch nej páníčků. Jsme rádi, když z nových domovů máme zprávy i fotky - a někdy i videa :) - a vidíme, jak se našim odchovům daří. Skvělou zprávou bylo, když 3 z našich pejsků z vrhu L nechali majitelé vyšetřit na dysplazii kloubů a všichni s výsledkem O/O!
Také letos plánujeme jarní štěňata, ale nejen tím žijeme. Ketty (m: Vanda Písecké hory, o: Ch Quess von der Hohen Linde), ve které pořád vidíme dovádivé štěně, už prošla bonitací a je z ní chovná fenka. Frajer se posunul do seniorského věku a i když nevypadá na svých 8 a půl let, je na nás, jakou zátěž mu připravíme. Lily s Jordankou chodí pravidelně na cvičák, a na výlety jezdí celá smečka, a protože jsou to plavci, tak v létě vyhledáváme přehrady nebo řeky, aby si naši berňáci nejen zaplavali, ale také se zchladili.
Nejlepší berňácké roční období je ovšem zima, a tak si budeme všichni přát, ať si užijí dostatek sněhu, ale největším přáním do nového roku je, ať jsou všichni naši psi a psi z naší chovatelské stanice zdraví!

23.12.2018

PF 2019

PF2019

27.10.2018

Bonitace Mladá Boleslav

KETTY ze Slunného dvora (O: Quess von der Hohen Linde, M: Vanda Písecké hory) - zvládla bonitaci a je ode dneška chovná s bonitačním kódem: 425 AZ 45 A0neg.

Ketty ze Slunného dvora Ketty

16.10.2018

Lorelai

Děkujeme majitelům za krásné fotky Rory, neboli Lorelai ze Slunného dvora.

Lorelai ze Slunného dvora Rory Rory

8.10.2018

Smutná zpráva

Don ze Slunného dvora

Týden potom, co oslavil desáté narozeniny, odešel 8. října do psího nebe Don ze Slunného dvora, na fotkách tak podobný našemu Danečkovi :(

7.10.2018

RTG vyšetření

Dostali jsme zprávy od 2 majitelů eLka - Linda a Lex ze Slunného dvora (O. CH. Rover Riomadea Grande, M: Linda Mocne Góralki) mají hotové výsledky RTG kyčelních a loketních kloubů se skvělým výsledkem DKK A/A a DLK 0/0, gratulujeme!

Podzim 2018

Naše výlety

Orlík Rozhledna Děd Rozhledna Studený vrch

Na výlety se snažíme brát všechny naše výtečníky, osmiletého Frajera a 4 holky - Vandu, Lily, Jordanku a nejmladší Ketty. Zříceninu Orlík jsme si prošli společně, ale u rozhledny Děd a Studený vrch nám smečka jen zapózovala.

září 2018

Certo ze Slunného dvora

Certo ze Slunného dvora

Při našich návštěvách jsme se zajeli podívat i na více než desetiletého Certa (*22.2.2008). Daří se mu dobře a společnost mu dělá jeho syn.

9.9.2018

Návštěva Maxe a Mobyho

Moby a Max Max a Moby

Konečně jsme navštívili i Maxe a Mobyho z letošního vrhu. Kluci řádí spolu, patří totiž do stejné smečky.

2.9.2018

Maxim

Maxim Maxim a Ketty

Do vrhu M (Matka: Vanda Písecké hory X Otec: Ch. Hudson Venyim Gyöngye) patří i Maxim, který bydlí se starším kámošem. Při naší návštěvě si ovšem nejvíc hrál s Ketty (druhé foto - matka Vanda se nezapře, i když otce má Maxim a Ketty jiné).

26.8.2018

MVP Mladá Boleslav

Ketty Ketty V3 Lex Lex ze Slunného dvora

Na mezinárodní výstavě jsme byli s Ketty v třídě mladých - a získala známku výborná a třetí místo. Z našeho loňského vrhu přijel na výstavu i Lex ze Slunného dvora / Artuš, který se umístil na 4. místě ve třídě mladých se známkou VD. Gratulujeme!

25.8.2018

Lily - 4. narozeniny

Linda Mocne Góralki Lily

Linda Mocne Góralki už má čtyři roky, nezapomněli jsme na dort, a jako dáreček další do řady našich hlavolamů :)

22. 8. 2018

Léto 2018

Letošní horké léto jsme strávili převážně u vody - vyzkoušeli jsme dvě přehrady - jednu v Čechách, jednu na Moravě, a několik lomů ve středních Čechách, kde byla voda nejčistější. Každé ochlazení naši psi vítali - celá naše smečka totiž plave a zárověň i aportuje, takže o zábavu přes léto měli postaráno. Na výletech si také hledali chládek nebo jakoukoli louži k ochlazení, i kdyby šlo o "bahenní lázně". Fotogalerie

7.8.2018

Ketty ze Slunného dvora

Ketty ze Slunného dvora

Naši Ketty (m: Vanda Písecké hory, o: JCh Quess von den Hohen Linde) jsme nechali vyšetřit na dysplazii kyčlí a loktů - s výsledkem DKK A a DLK O/O!

Červenec 2018

Nové fotky letošních štěňat

3. 7. už budou mít letošní pejskové 3 měsíce. Daří se jim výtečně, neboli jsou to pěkní výtečníci, zvláště pokud jde o hrabání a jiné zahradnické práce. Navštívili jsme zatím Megan, která bydlí v chovatelské stanici Bernicehome, a Maxmiliana, který občas prohání kočku (na fotce je s mámou a starší sestrou Ketty); na dalších fotkách je Magda/Molly, která má také parťáka kočku.

Maxmilian/Ríša Maxmilian s mámou a Ketty Magda

25.6.2018

Baxy ze Slunného dvora *5.4.2007 - †25.6.2018

Baxy ze Slunného dvora Dostali jsme smutnou zprávu, že do psího nebe odešla Baxy. Dožila se krásných 11 let a u svých páníčků se měla královsky. Protože i my jsme už zažili několikrát odchod pejska, který byl náš společník, prostě člen rodiny, tak víme, že je to hodně, hodně smutné, a rčení, že čas rány zahojí, tady teda moc neplatí...

Květen 2018

Odchod eMka

Na konci května nám pejskové odchází z rodné smečky domů, a my doufáme, že budou dělat svým novým páníčkům radost!

Magda Maxim Maxmilian Moby a Max Megan

23.5.2018

Štěňata "M"

Už jen pár dnů budou naši pejskové doma - pomalu se chystá jejich odchod do nových domovů. Čeká je ještě tetování a přejímka vrhu. Vrh M

12.-13.5.2018

Klubová výstava a svod mladých

svod K

Klubové výstavy jsou vždy dvakrát do roka, na jaře je to v Zárybničné Lhotě u Tábora, v kempu Knížecí rybník. Na výstavu do kruhu mladých přijeli z loňských odchovů Koudy a naše Ketty, z vrhu L pak Lex. Kluci to neměli snadné, rozhodčí Vladimír Piskay byl přísný a oba pejskové získali známku velmi dobrou. Ketty měla paní rozhodčí Katju Rožman, velmi milou mladou dámu, od které jsme dostali známku Výborná. Přijeli se za námi podívat i páníčkové Kuby, takže jsme vyfotili tři potomky i s tátou Quessem.
Druhý den se svodu mladých zúčastnili tři fenky z vrhu L - Lily, Leontýna a Linda, a z vrhu K to byl Koudy a Ketty. Prostředí kempu je pro strávení víkendu úžasné, počasí se povedlo, a všechny naše holky si v Knížecím rybníku i několikrát zaplavaly.
Fotogalerie

8.5.2018

5. týden štěňat

Opět nová galerie ukazuje portréty jednotlivých pejsků. Více o našich "Velikonočních" štěňatech najdete na stránce Vrhu M

28.4.2018

Vrh J - Deset sourozenců a jejich portréty

Vrh J - Deset sourozenců - pět pejsků a pět feneček - oslavili své druhé narozeniny. Doma se starají o zábavu své smečky a o ostrahu obydlí. Tak to má být! Přejeme ještě hodně krásných let! Na fotkách postupně: Meggie, Johny, Sisi, Jonáš, Jonatán, Dan, Jori, Julča, Jimmy a Týna.

Jamajka Janek Jasmína Jonáš Jonatán Jordan Jordanka Juliana Junior Justýna

26.4.2018

FRAJER slaví 8 let

Tak se nám náš Frajer, alias Kulíšek, dostal až do veteránského věku. Dnes je mu 8 let, stále vitální, a i když je to občas trochu nerudný "dědek", pořád je to náš miláček. (*26.4.2010, Matka: Bára z Kubova dvora, Otec: Baron ze Slunného dvora)

Frajer ze Slunného dvora

21.4.2018

1. narozeniny slaví i vrh L

Lars ze Slunného dvoraVše nejlepší přejeme i eLku - 1 rok mají: Lex/Artuš, Lord, Lars, Linda/Elie, Lily, Leontýna/Keisy, Lorelai - Rory, a Lauren/Lusy. Děkujeme majitelům Larse za foto!

17.4.2018

"Káčko" má 1 rok!

Nejen naše Ketty, ale celý vrh K, tedy Kent, Klara, Kuba, Koudy, Kody a Kulda slaví své první narozeniny a my přejeme hodně zdraví! Kettynka si užila svůj první dortík, byl tvarohový a chutnal! (Na fotkách 2x Ketty a dole Koudy)

8.4.2018

Connie ze Slunného dvora na návštěvě

Desetiletá Connie (první berňule zprava na obou fotkách) s novofoundlanďačkou Káčou a svými páníčky nás navštívili a pejskové nám zapózovali na Větušických skalách. Conninka je úžasná desetiletá dáma, na které při procházce věk nebyl nijak vidět, pořád ráda čuchá všechno kolem a jako správný berňák moc dobře ví, v které kapse jsou piškoty.

3.4.2018

Štěňátka 2018 - Vrh M

Už 60. den březosti se narodila štěňátka Vandy a Hudsona: 5 pejsků a 2 fenečky. Na stránce vrhu M budou pravidelně aktualizované informace - váhy štěňat i fotogalerie.

Vanda a Hudson

Děkujeme majitelce Hudsona - Martině Dydkové za krásně provedené "svatební oznámení" :)

24.3.2018

Bonitace

Jordanka

Dnes jsme v Mladé Boleslavi úspěšně uchovnili Jordanku ze Slunného dvora (Otec: Dan ze Slunného dvora, matka: Vanda Písecké Hory). V dubnu jí budou 2 roky, svou mámu už přerostla, prostě máme doma novou generaci bernských salaší.

4.3.2018

Na návštěvě u Lindy a Lorelai

První březnový víkend jsme využili na návštěvu u dvou pejsků z našeho lońského odchovu. S mámou Lily/Linda Mocne Góralki jsme se vydali na sever Čech a postupně navštívili dvě holčičky, tedy už pořádné fenky, narozené vloni 21.dubna. Tam, kde jsme čekali berňáckou slečnu, nás přivítal medvěd - holt venkovní pes se pozná - Rory (Lorelai ze Slunného dvora) má totiž parádní kožich.

Lorelai lily Ketty Rory

A za vrátky dalších majitelů nebylo pochyb o tom, že jsme tam správně - malá Eli (Linda ze Slunného dvora) je prostě otisk naší Lindy. Vzali jsme s sebou ještě Ketty a holky se pořádně proběhly.

Jsme moc rádi, že jsme mohli navštívit naše štěňátka (nebo spíše dorostence) a děkujeme majitelům za příkladnou péči!

6.2.2018

Zimní dovolená

Konečně se berńáci dočkali - ve sněhu jsou jako doma.

31.12.2017

Silvestrovský výšlap - Pustevny

Každoroční výlet na Pustevny, pořádaný tradičně chovatelskou stanicí Gasadela, a procházku k soše Radegasta jsme si nenechali ujít ani letos.

U Radegasta Pustevny

PF 2018

PF2018 Zima v Beskydech

27.12.2017

Návštěva u Koudyho

Koudy z letošního vrhu K si užil lítání s Ketty a mámou Vandou.

20.12.2017

Krásné Vánoce a hodně štěstí v roce 2018!

17.12.2017

Advent na hradě

Advent Jordanka Vanda a Jori

S Hetty ze Slunného dvora jsme se letos na advent sešli u stromu na Pražském hradě, nebyly tam davy lidí jako na Staromáku.

19.11.2017

Lex je Artuš

Lexík v půl roce Lex aka Artuš

Děkujeme majitelům za krásné momentky půlročního Lexe, kterému říkají Artuš. No, Artušku, už podle fotek se s tebou páníčkové nenudí.

13.11.2017

Ketty u Kláry

Navštívili jsme s naší Ketty její sestru Kláru alias Laru doma v Neratovicích. Protože už je zima, byla tma, ale holky se spolu stačily vylítat.

17.10. a 21.10.

6 měsíců!


Ketty ze Slunného dvora

Našim letošním odchovům - Káčku i eLku je 6 měsíců! A protože Ketty nakonec zůstala doma, tak ostatní sourozence zdraví ze Slunného dvora! V půl roce má 28 kilo, je neuvěřitelně mrštná pokud jde o to, dostat se z nebo na gauč, přes plot, pokud si myslí, že tam je něco k snědku, a do sklepa, kde se rozmrazuje maso pro celou smečku.

září 2017

Lily a Lily

Navštívili jsme malou Lily s mámou Lily (Linda Mocne Góralki). Oběma to na fotce sluší, i když nebylo snadné vyfotit je v klidu :)

Lily a Lily

24.9.2017

RTG Jordanky

Dnes jsme u MVDr. Deckera nechali udělat povinné rentgeny kyčlí a loktů plus RTG ramen naší Jordanky (Vanda Písecké hory x Dan ze Slunného dvora) s výsledkem: HD 0, ED 0, OCD neg.

Jordanka

10.9.2017

Táta vrhu K na návštěvě

JCh. QUESS von der Hohen Linde, krycí pes našeho letošního vrhu K, nás navštívil se svými páníčky. Na procházce se i fotilo - malá Ketty i s rodiči, Vandou a Quessem.

25.8.2017

Lily má 3 roky!

Narozeniny si naše Lily - LINDA Mocne Góralki - oslavila až po návratu z výcvikového víkendu. Z Lily už je velký pes, lépe řečeno pořádná fena. Má za sebou vodní výcvik, když jí byl rok, 3 pracovní zkoušky (ZOP, BH a ZZO), složené v minulém roce, vyzkoušela si i pasení oveček. A letos se stala matkou krásných štěňátek, našeho vrhu L.

Lily Lily s dortem

Srpen 2017

Výcvikový víkend Pecka

Konec léta jsme si zpestřili několika dny v krásném prostředí kempu Pecka. Z naší chovatelské stanice přijely na Pecku už poněkolikáté Hetty ze Slunného dvora a také Isis se svým psovodem Anežkou. S naší Jordankou a malou Ketty jsme chodili na výcvik, Lily si několikrát zaplavala v rybníce, a nakonec jsme si zašli na houby. Jen se mi nějak nedaří naučit naše psy houby i hledat...

Kemp Lily Isis ze Slunného dvora Isis ze Slunného dvora Isis Hetty

Červenec 2017

Štěňata doma

Děkujeme majitelům za fotky štěňátek z nových domovů, je vidět, že si to užívají, a nám nezbývá, než všem našim odchovancům popřát hodně zdraví a mnoho krásných zážitků ve svých nových domovech. No a novým majitelům přejeme hodně trpělivosti s výchovou štěńátka, a zároveň věříme, že berňák je hodně učenlivý, takže to půjde snadno, zvláště když už máme první zprávy o tom, že někteří už umí sedni! a dokonce i lehni! Takže jen tak dál a odměnou vám bude vychovaný pes nejen jako právoplatný člen rodiny, ale i bezva společník! Na fotkách je Linda, Lex, Kulda a Kulda s tátou Quessem, který se stavil na návštěvu!

Linda ze Slunného dvora Lex Kulda Kulda a Quess

4.7.2017

Ketty a Lord

Štěňata mají za sebou už druhé očkování, a tak jsme si troufli na návštěvu cvičáku, ale jen "individuálně", prostě jen aby si vychutnali ten prostor, a užili si ho všichni bohatě - obě mámy se vylítaly dosytosti, Ketty a Lord jim nestačili, tak si dováděli spolu. A samozřejmě panička fotila...

Lord Lord s mámou Ketty s mámou

25.6.2017

Vrh K a L

Poslední pejsci odešli do nových domovů a nám zůstává doma fenka Ketty. Pejsek Lordík s námi ještě chvilku zůstane, než se vydá na cestu domů, takže už i Lord je rezervovaný.
Odjíždí: Lex, Leontýna, Lorelai a Lily.

Lex Leontýna Lorrelai lily

24.6.2017

Volný pejsek

LORD ze Slunného dvora - Tohoto posledního výtečníka jsme si nechali nakonec. Je to pes ze spojení feny se silnou kostrou a psa velmi podobného rámce, s výstavními předpoklady. Oba rodiče DKK 0/0, DLK 0/0, OCDneg. Lordík, tedy Lord, jak jsme ho pojmenovali, je - zatím :) - rozvážný a klidný pejsek, kterého nejvíc baví mazlení, dobré žrádlo (hovězí kost, čím větší tím lepší) a siestička po jídle. Takže typický chlap. LORD

OTEC: GrCh. ROVER RIOMADEA GRANDE, 4x CACIB, 2x BOS, 1x BOB, 1x Nár. vítěz, Import Chorvatsko, RTG: DKK 0/0, DLK 0/0, OCDneg.,DM N/N, SH-B (m: Gerda Riomadea Grande, HD-A, ED-0, O: Ch. Cool Iceman Mcd Doremis, HD-A, ED-0)
MATKA: LINDA MOCNE GÓRALKI, RTG: DKK 0/0, DLK 0/0, OCDneg.(M: Erotica Mocny Akord, HD-A, ED-0, OCDneg., O: ICh. Denver Eleuteria, DKK 0/0, DLK 0/0, Pracovní zkoušky: ZOP, ZZO, BH,

Rodokmen

18.6.2017

Odběr štěňátek

Uběhlo to rychle, pejskové nám odchází do nových domovů, nejdřív Káčko - Koudy, Klára, Kent, Kody, a po nich Lars, Lauren a Linda. Další pejsci ještě na své páníčky čekaji....

Koudy Klara Kent Kody Lars Lauren Linda

5.6.2017

Volní pejsci

Kuba Kulda Lord Lex

Čtyři kluci jsou ještě volní a čekají na své nové páníčky! Informace na stránce vrhu K a vrhu L.

27.května 2017

Klubová výstava

Jordanka

Na klubovce byla jen naše Jordanka ve třídě mladých (VD), protože holky se starají o svá štěňata.

Rover Riomadea GrandeKlubová výstava byla velmi úspěšná pro otce našeho vrhu L: Rover Riomadea Grande - Výborný 1, CAC ve třídě vítězů. Rouvíčkovi byl také nedávno přiznán titul Grand šampion.
Jordan Hagar

Ve stejný den se uskutečnil i svod mladých, kam přijel z vrhu J jen Jordan se svou rodinou. Krycí pes Hagar ze Slunného dvora se zúčastnil svodu plemeníků.

21.5.2017

Nové fotogalerie

Obě party, vrh K i vrh L má zase nové fotky! Někteří pejskové po prvních návštěvách ve Slunném dvoře už mají nejen svá jména, ale hlavně nové páníčky.

1.5.2017

Májová návštěva

První květnový den nás navštívil Quessík - táta vrhu K (JCh. Quess von der Hohen Linde). Na procházce se spolu a Vandou proběhli a takhle krásně zapózovali pod rozkvětlými jabloněmi. Zároveň si naši protitcháni zkontrolovali, jakže se to Vandička stará o svá mimina a tady je galerie z druhého týdne štěňat K.

Quess a Vanda Quess a Vanda
foto: Tomáš Antušek

28. dubna 2017

Jaro je doba, kdy slaví narozeniny většina našich pejsků. I loňská štěńata jsou jarní, a tak jim přejeme vše nej k dovršení prvního roku! Děkujeme majitelům za fotky!

Na fotkách jsou:Janek aka Johnny, Jonatan a slavila i naše Jordanka.

Janek ze Slunného dvora JANEK/JOHNNY
Jonatán JONATÁN
Jordanka ze Slunného dvora JORDANKA

5.4. 2017

Narozeniny vrhu B

5. dubna to bylo přesně DESET let, kdy se narodila štěňata vrhu B. Bylo jich tehdy 9, 3 kluci a 6 holek. A my jsme dostali tyto fotečky, na kterých je Baxy jako desetiletá dáma! Děkujeme majitelům za péči, kterou Baxince věnují!

Baxy ze Slunného dvora Baxy ze Slunného dvora

21.4.2017

Linda a její vrh L

Linda Mocne Góralki, naše Lily, přivedla na svět 9 potomků - představujeme VRH L ze Slunného dvora: 3 kluci a 6 holčiček: Vrh L

lily a její štěńátka

17.4.2017

Štěňata "K" jsou na světě!

Brzy ráno na Velikonoční pondělí se Vandička pustila do porodu a na konci dne bylo jasno - pět kluků a dvě holčičky teď zaplní Slunný dvůr svým pískáním, kňučením a posléze štěkáním, a v půlce června budou připraveni stát se právoplatnými členy ve svých nových rodinách. Vrh K

Vanda Písecké hory

Duben 2017

Budeme mít štěňátka!

S VELKOU RADOSTÍ OZNAMUJEME, ŽE V DUBNU ČEKÁME ŠTĚŇÁTKA!
Pro náš letošní vrh jsme si našli "novou krev" v České republice - otcem očekávaných štěňat je Junior šampion QUESS von der Hohen Linde (Import Německo). Matkou je naše Vandička - Vanda Písecké hory, již zkušená máma našeho přechozího vrhu J.

Další mámou v naší chovatelské stanici bude i Lily - Linda Mocne Góralki. I tady jsme jako otce vybrali importovaného psa - je to Junior šampion a šampion ČR,SK ROVER Riomadeo Grande.

Více na stránce štěňat

6.3.2017

5. narozeniny našeho odchovu H

Před 5 lety se narodilo 8 štěńat naší Daidě (otec Ch.Bach Eleuteria): Hooker, Herbert - Bertík, Happy aka Marley, Harrison aka Ben, Hagrid, Hardy, Hagar a jediná holčička - Hetty. Dnes po 5 letech jsou všichni v pořádku, zdraví, a podle toho, co nám píší majitelé, tak se s nimi rozhodně nenudí :)

Hooker ze Slunného dvora Herbert ze Slunného dvora Happy ze Slunného dvora Hetty ze Slunného dvora

Únor 2017

Zimní momentky

Téměř 2 měsíce si mohla naše smečka užívat sněhu - nejdříve v Beskydech na Pustevnách už v prosinci, a pak až do půlky února byly procházky a výlety jen ve sněhu, neboli přesně to, co k bernskému salašníkovi patří - pořádná zima. Zimní momentky

Silvestr 2016

Pustevny

Jako každý poslední den v roce, tak i letos se pořádal sraz berňáků na Radhošti. Díky CHS Gasadela se tam každoročně potkají desítky bernských salašnických psů. Letos vyšlo nádherné počasí, jak je patrné z fotek. Užili jsme si skvěle, my i naši hafani.

Radegast a Slunný dvůr Pustevny Vanda a Frajer Kaplička Jori a Lily

Prosinec 2016

PF 2017

PF 2017 CHS Ze Slunného dvora

Uplynulý rok 2016 přinesl hodně dobrého - krásná štěňátka Vandy a Danečka, několik úspěšně složených zkoušek Vandy a Lily, pár výstav a také úspěšnou bonitaci Lily, naše smečka se rozrostla o nového člena - Jordanku a v říjnu jsme měli desáté výročí založení chovatelské stanice.
Bohužel závěr roku dokázal, že ač se člověk snaží jak nejlépe umí, příroda je nemilosrdná a my jen bezmocně sledujeme, jak nám někdo, kdo nás věrně doprovázel mnoho let, odchází. Tak jsme se rozloučili s Danečkem, který nejdříve přepral náhlé selhání ledvin, chodil s námi na procházky, jezdil po výletech, ale nakonec na podzim, poté, co jsme oslavili 8 let našich Déčáků - jeho a Daidy - a i přes naši péči zeslábl natolik, že jsme mu jeho odchod museli usnadnit. Na odchod Daidy, jeho sestry, jsme však připraveni nebyli. Jen velmi málo jsme si uvědomovali, že už je to seniorka - veselá a šťastná venku na procházkách nás nepřipravila na to, že může odejít. Stalo se to v noci po operaci torze žaludku, jen pár hodin poté, co jsme si ji přivezli domů z veteriny, odnesli na pelíšek a netušili, že "povel" spinkej bude pro ni povelem posledním.
Těšíme se na příští rok, protože bude lepší. Protože musí. A tak všem pejskařům přejeme, ať je příští rok plný krásných procházek s jejich pejsky a pejskům přejeme zdravíčko a hodně krásných dnů společně prožitých s jejich smečkou!

3.12.2016

DAIDA ze Slunného dvora

Daida ze Slunného dvora

5.11.2016

Bonitace

LINDA Mocne Góralk

Lily - LINDA Mocne Góralki byla úspěšně zbonitována v Mladé Boleslavi

Říjen 2016

Desáté výročí CHS

10 let CHS Ze Slunného dvora - 10. 10. 2006 byla založena chovatelská stanice Ze Slunného dvora. Ještě v tom roce se nám, téměř pod vánoční stromeček, narodilo 10 štěňat. Zakládajícími fenkami CHS byla tenkrát Bára z Kubova dvora, která odešla za duhový most v nedožitých 10 letech, a Connie Queen Elsa, která se 10 let dožila. 10. výročí CHS jsme si letos oslavili 10. vrhem J o 10 štěňatech, kde mámou je vnučka po Connii, VANDA Písecké hory, a tátou je syn Báry, DAN ze Slunného dvora. Desáté štěně z tohoto vrhu, JORDANKA, zůstává ve Slunném dvoře..... je naším desátým bernským salašnickým psem!

FOTOGALERIE

28.10.2016

Jordanka - 6 měsíců

Jordanka-portrét

Jordanka a celý vrh J už má půl roku! Pořád to jsou štěňata - řádí, skáčou a jsou "samá ruka, samá noha". Na stránce vrhu J jsou aktualizované váhy a také portréty pejsků, které nám poslali noví páníčci, díky!

16.10.2016

Zkoušky podle ZZO

Dnes Lily složila zkoušku ZZO na výbornou (56 bodů z 60), na cvičáku ji to prostě baví.

12.10.2016

DAN ze Slunného dvora

Dan ze Slunného dvora

2.10.2016

Návštěva Jonase

Jonáška jsme navštívili doma, v Českém ráji, a přestože mírně pršelo, štěňatům ani dospělákům to nijak nevadilo:

Jonas a Jordanka Dáda,Jonas,Jori

30.9.2016

8. narozeniny vrhu D

Daida a Dan, prostě naší Déčáci, se narodili přesně před 8 lety. Daida je matkou tří vrhů, Daneček se stal 2x otcem, a jeho dcera Jordanka je teď nejmladší členkou naší smečky.

Daida a Dan

Září 2016

Návštěva Justýny a Jamajky

V září jsme spolu s mámou Vandou a Jordankou navštívili postupně 2 fenečky z odchovu J (O: Dan ze Slunného dvora x M: Vanda Písecké hory). Justýna/Týna je šídlo, které se nedá nikým a ničím unavit, čímž předčila i naši Jordanku. Jamajka/Meggie se nejprve musela trochu osmělit, ale pak už s Jordankou obě řádily jako správná štěňata.

U Justýny:

Vanda-Jori-Týna Justýna s mámou

U Jamajky:

U Jamajky

25.8.2016

LINDA Mocne Góralki/ LILY má 2 roky

Lily už je velká holka, má 2 roky - Fotogalerie jak jsme slavili

Července a srpen 2016

Naše léto

 • V červenci jsme se nenudili. Spolu s několika borderkama jsme se zúčastnily pasení ovcí, kde jsem si ověřila, že Lily by to šlo, když se jí do toho nebude plést panička :) A Jordanka si užila skvělé socializace - dovádění s borderkama a mazlení od spousty skvělých lidiček, se kterými jsme těch pár letních dní na hájence strávily. Více fotografií z pasení

 • naše stádečko ovčí zadky

 • V Beskydech - u Balatonu - jsme učili plavat tu nejmenší, Jordanku, a trénovali jsme i další naše plavce, Vandu a Lily. Nechybělo tradiční setkání s Hettylandem, neboli Hetty a Conny. Celá fotogalerie

 • vodní aport Jordanka plave setkání berňáků


 • Lily (Linda Mocne Góralki) si užila týden plný výcviku na LVT v Lázních Bělohrad: 21.7. jsme udělaly zkoušku ZOP a 22.7. zkoušku BH.


 • Nejvíce času věnujeme nejmladší Jordance - kromě cvičáku a plavání jsou to taky další cviky poslušnosti, jako je Aport (neboli "Kde je moje bota?!"), Místo (neboli "Jedeš z toho stolu!"), Sedni (neboli "Neskákej mi na hlavu!". Jinak se také učí hlídat, štěkat na povel, ale hlavní náplní práce je v jejím 4. měsíci růst. Ze svého oblíbeného tunelu vyrostla, ale pořád v něm řádí nebo si tam schovává své úlovky. Jordanky fotoalbum

 • Naše rodinka: máma Vanda Písecké hory, táta Dan ze Slunného dvora a Jordanka.

  28.7. 2016

  Jordanka má 3 měsíce

  Důležité období socializace (7.-12. týden) si prožila Jordanka opravdu bohatě - nejdříve pár dnů mezi borderkama - tam se naučila aportovat tenisák, pak seznámení s lesem a přírodou na horách, první lekce plavání, pobyt mezi vlky (výcvikový tábor s československými vlčáky) a konečně i pár lekcí na cvičáku, a nejen výcviku, ale i mazlení s dětmi tamtéž :) (zleva: Jordanka na Balatonu, aportek na jezeře ve Vojkovicích, na cvičáku s Maruškou, a konečně i doma, s tátou Danem

  28.7.2016

  3. měsíc vrhu J

  Děkujeme za fotky pejsků, které dostáváme z nových domovů: zleva Jonas, Jamajka, Jordan, Justýna a Jonatán. Jsme rádi, že dělají samou radost, a jen občas trochu zahradničí :)

  Jonáš Jamajka Jordan Justýna Jonatán

  26.6.2016

  Pejskové z vrhu J už odchází do nových rodin

  Loučíme se s pejsky a přejeme jim ty nejhodnější páníčky!

  STRÁNKA ŠTĚŇAT J

  10.6.2016

  Štěňátka mají 6 týdnů

  STRÁNKA ŠTĚŇAT J

  Bernský salašnický pes - štěńata ze Slunného dvora

  28. dubna 2016

  Máme štěňátka!

  V noci z 27. na 28. dubna se v naší chovatelké stanici narodila štěńátka ze spojení Vanda Písecké hory a Dan ze Slunného dvora. STRÁNKA ŠTĚŇAT J 
Vanda-vrh-J


  Rodiče štěňat: Vanda je mladá fenka, živá, velmi pohyblivá, s pracovní zkouškou ZOP.
  Po dlouhém hledání jsme k ní našli krycího psa - doma! Náš Dan je silný a zdravý pes, kterému bude letos 8 let. Kromě čistých rentgenů kyčlí, loktů a ramene má Dan i nově udělané testy na degenerativní myelopatii s výsledkem - čistý!
  Litter J - parents

  VANDA PÍSECKÉ HORY
  RTG: HD 0/0, ED 0/0, OCD neg.
  *24.12.2013
  Matka: Phany Písecké hory
  Otec: Baron ze Slunného dvora

  DAN ZE SLUNNÉHO DVORA
  RTG: HD 0/0, ED 0/0, OCD neg., DM free (N/N)
  *30.9.2008
  Matka: Bára z Kubova dvora
  Otec: Xander's Hill Happy

  22.2.2016

  8. narozeniny našeho vrhu C

  Vrh C CHS ze Slunného dvora

  Dne 22. února 2008 se narodilo 8 pejsků našeho vrhu C a dnes se dožívají 8 let! Tátou byl Gysmo vom Kalternborner Wäldchen, mámou naše Connie Queen Elsa. Kromě jednoho pejska - Cedrika, na kterého jsme ztratili kontakt, jsou všichni naživu a ve skvělé kondici - Connie junior, Cody, Cilka, Ceron, Certo, Cezar, Cita. Certo je krycí pes (i našeho vrhu I), Cita je matkou tří vrhů v chovatelské stanici CHS Ladycabern.cz.

  2.2. 2016

  Dan ze Slunného dvora

  Dnes jsme se dozvěděli výsledek testů na DM (degenerativní myelopatie) u našeho krycího psa: DM Exon1 N/N, Exon2 N/N, takže čistý!

  16.1. 2016

  Linda Mocne Góralki

  Lily portrét 2016 Linda Mocne Góralki 2016

  Naše nejmladší - Linda Mocne Góralki neboli prostě LILY (o: IntCh. Denver Eleuteria X m: Ch. Erotica Mocny Akord) dnes u MVDr. Deckera: HD:0/0 ED:0/0 OCD free!

  9.1.2016

  Tříkrálové venčení

  Tříkrálové venčení

  Krásný den jsme strávili v Průhonické oboře. Naši psí smečku představovala Connnie junior s novofoundlanďačkou Káčou, Hetty, Dan, Daida, Vanda a Lily: fotky

  Leden 2016

  Konečně sníh

  Nový rok

  Přišla zima a všichni si užíváme sněhu: zimní fotogalerie.

  PF 2016

  images/pf2016.jpg

  26.12.2015

  Vánoční výšlap na Blaník

  blanický rytíř s berňáky

  Letos jsme si udělali výlet na Blaník, na 8. ročník Vánočního výšlapu k rozhledně Velký Blaník. U Blanického rytíře pózují Lily a Vanda. Fotky

  22.11.2015

  Podzim 2015

  Frajer a Lily

  Trochu jsme cestovali, takže naše podzimní galerie je částečně z Beskyd, Javorníku, Brdských lesů, i z domova - fotky

  17.10.2015

  Bonitace

  VANDA Písecké hory prošla úspěšně bonitací, která se uskutečnila v Mladé Boleslavi.

  Vanda-portret Vanda-bonitace

  30.9.2015

  Déčáci mají už 7 let!

  Toto letí, naši pejskové z vrhu D (Bára z Kubova dvora x Happy Xander's Hill) oslavili už sedmé narozeniny! Doma ve Slunném dvoře slavila Daida a Dan. Všechno nejlepší!

  12.9.2015

  Klubová výstava

  Na novém místě, v kempu Olšovec (Jedovnice u Brna), se v sobotu konala klubová výstava švýcarských salašnických psů. Přihlásili jsme naše nejmladší: Lily/Linda Mocne Góralki ve třídě mladých dostala známku Výborná (rozhodčí paní Eva Zatyko-Mayerová) a z kruhu šla 6. z více než dvaceti, a Vanda Písecké hory si odvezla domů pohár za třetí místo v mezitřídě (rozhodčí Anikó Istvánné Juhász)!

  Linda Vanda Vanda V3

  25.8.2015

  Lily už má 1 rok!

  Linda Mocne Góralki rok 1

  LILY/Linda Mocne Góralki oslavila 1 rok! Tahle psí slečna přišla do naší smečky před deseti měsíci, velmi rychle se zabydlela a teď řídí ty největší rošťárny u nás doma. Chlebový dortík chutnal, ale kost je kost...

  8.-15.8.2015

  Týden vodní záchranařiny

  aportekLily v srpnu prošla záchranářským výcvikem u Brněnské přehrady, kde se učila, jak pomoci tonoucímu z vody, tahat surf a dokonce si na surfu i zajezdila. Zvládla i jízdu ve člunu a přivolání ze člunu. Jedním ze cviků bylo i přinesení pomůcky tonoucímu ze břehu, a i to se naučila hned napodruhé. Voda ji prostě baví a díky ní se naučila plavat i Vanda. I když se o berńácích říká, že jdou do vody je "po prsa", tak v naší smečce teď už máme tři zdatné plavce, Lily, Vandu a Frajera. Fotogalerie

  22.7.2015

  ZOP

  Vanda Písecké hory

  Vanda Písecké hory složila zkoušku ZOP na výcvikovém táboře v Lázních Bělohrad, šikovná holka.

  červenec 2015

  Léto v Beskydech

  hory a psi

  Výlet do Jezerného, na rozhlednu Miloňová a borůvkové knedlíky na Kohútce, a samozřejmě koupání v Balatonu, to vše jsme sdíleli s našimi psy (včetně těch knedlíků, protože se ta porce prostě sníst nedala :) Fotogalerie

  28.6.2015

  Linda Mocne Góralki aka Lily

  Ve Vltavě

  Aktualizovaná galerie fotek nejmladší Lily ukazuje, kolik už toho procestovala a jak si užívá, v poslední době nejvíce ve vodě, kde perfektně plave. A to je před námi ještě celé léto...

  16.5.2015

  Vanda Písecké hory

  Vanda Písecké hory Vanda-portret

  Vanda, naše "mladá", i když ne nejmladší členka smečky, dnes u MVDr. Deckera: DKK 0/0, DLK 0/0, OCD neg.!

  13.5.2015

  Certo ze Slunného dvora znovu otcem

  V chovatelké stanici Roza Berner se narodila štěňátka, kde je tátou krycí pes z naší CHS, Certo ze Slunného dvora (7 let). Štěňat bylo sedm, ale bohužel tři z nich se narodila mrtvá, takže nakonec jsou to 2 pejsci a 2 fenky.

  3.5.2015

  MVP Praha

  Vanda Písecké hory Linda Mocne Goralki

  Na nedělní výstavě v Praze-Letňanech byla Lily-Linda Mocne Góralki ve třídě dorostu a Vanda Písecké hory už ve třídě mladých. Lily byla Velmi nadějná 2 a Vanda byla ohodnocena jako Velmi dobrá.

  2.4.-6.4.2015

  Slunný dvůr v Chorvatsku

  Vždycky jsem si přála vidět, jak se naši berňáci budou tvářit na moře. Vyzkoušeli jsme si to letos, a kromě toho, že každý den znovu a znovu zkoušeli, jestli je ta voda pořád slaná, se chovali podle očekávání - řádili ve vodě a honili se po pláži. Galerie

  7.3.2015

  Venčení v Průhonickém parku

  Využili jsme toho, že Aura Hettyland, fenečka po Hetty ze Slunného dvora (m: Daida ze Slunného dvora, O:Bach Eleuteria) navštívila rodnou CHS Hettyland, a šli jsme společně na procházku do Průhonického parku, takže se sešly 3 generace - Daida, Hetty a Aura. Společnost jim ještě dělala Linda Mocne Góralki neboli Lily. Galerie

  25.2.2015

  Lily - 6 měsíců

  Lily

  LILY / Linda Mocne Góralki má už půl roku, a tak si oslavila své mininarozeniny s králičími oušky. Váží 34 kilo, a podle dalších sourozenců (Lexus 33 kg, Lukretia 33 kg, Lady 34 kg) to není zas tak moc, jak jsem se obávala :) Aktualizovaná fotogalerie

  Únor 2015

  Šumava

  dogsled

  Za psím spřežením jsme jeli až na Šumavu, do saní jsme sice nezapřáhli naše berňáky - saně totiž táhli alaskáni. Naši psi si užili jeden z posledních sněhových víkendů, taky se oslavily jedny narozeniny ve skvělém šumavském penzionu, a hlavně my ženské jsme se aspoň na chvilku staly musherkami! Fotodokumentace

  22.2.2015

  Vrh C oslavil 7. narozeniny!

  C ze Slunného dvora

  Tak takhle vypadali, když jim byly 2 měsíce. Včera jim bylo 7 let a my přejeme všem pejskům z Céčka ještě hodně let prožitých se svými páníčky!

  Únor 2015

  Zimní fotky

  Dan ze Slunného dvora

  Do galerie přibyly nové fotky, zase zimní a tentokrát z Brdských kopců: Fotogalerie Únor 2015

  Zima 2014/2015

  Silvestr na Pustevnách

  Zimní fotogalerii jsme pořídili v Beskydech, kde si smečka užila sněhu a poslední den roku jsme si vyšlápli k soše Radegasta na Radhošti, spolu s mnoha dalšími berňáky. Fotky

  PF 2015

  Prožijte si se svými pejsky pohodové svátky a přejeme všem hodně štěstí v roce 2015!

  PF 2015

  23.12.2014

  Fotogalerie

  Před koncem roku ještě doplńuji naši fotogalerii o Svatomartinskou procházku, kdy jsme se s Hetty a Conny prošli Petřínskými zahradami v Praze a zakončili to posezením v restauraci.
  A v prosinci, i když z fotek to tak nevypadá, jsme byli v Průhonicích, a největší atrakcí kromě podzimního listí byla voda, ve které se hafani pořádně vyřádili.

  Svatomartinská procházka 2014
  Venčení v Průhonické oboře

  16.12.2014

  Advent na Staromáku

  Vanda, Frajer a Hetty

  Nebyla to adventní neděle, ale úterý, kdy jsme si troufli s berňáky na Staroměstské náměstí na vánoční trhy. Ve všední den tam nebylo tak plno, takže žádný stres ani pro nás ani pro psy a ti se navíc stali pro tento večer atrakcí srovnatelnou s vánočním stromem.

  17.12.2014

  Agar ze Slunného dvora

  Dnes jsme dostali smutnou zprávu, že za duhový most odešel Gareček, pejsek, který bude své rodině hodně chybět.

  10.12.2014

  LINDA Mocne Góralki

  Lily

  Linda, neboli Lily, je tříměsíční téměř dvacetikilové štěně, které se nebojí nikoho a ničeho. Doma řádí, na cvičáku prohání ostatní štěňata, na procházkách se snaží dohnat Daidu. Její galerie zachycuje první dny u nás. Fotogalerie

  5.12.2014

  CONNIE QUEEN ELSA 16.5.2004 - 5.12.2014

  Connie Queen Elsa 2004-2014

  18.10.2014

  Bonitace Mladá Boleslav

  Isis ze Slunného dvora

  ISIS ze Slunného dvora (M: Daida ze Slunného dvora X O: Certo ze Slunného dvora) je chovná, s krásným bonitačním kódem:
  425 AZ 45 A0! (RTG: DKK 0/0, DLK 0/0)

  13.9.-14.9.2014

  Klubová výstava a svod mladých

  V Zárybničné Lhotě u Tábora jsme měli své zástupce v několika kruzích: Dorost: Vanda Písecké hory, která se umístila na druhém místě (VN2), Mezitřída: Isis ze Slunného dvora - Výborná, Třída otevřená: Hetty ze Slunného dvora - Velmi dobrá, Cilka/Cony ze Slunného dvora - Výborná.
  Odpoledne přijeli na svod plemeníků dva psi: Baron ze Slunného dvora (otec Vandy Písecké hory) a Hagar ze Slunného dvora.

  Isis Hetty Cilka alias Cony Baron Hagar
  Hetty měla ve třídě štěňat svého potomka: Aura Hettyland: Hetty a Aura Aura Hettyland

  Na svodu mladých jsme byli s Vandou Písecké hory (Otec: Baron ze Slunného dvora, matka: Phany Písecké hory) a potkali se ještě se dvěma sestrami Vandy: Viktorie a Viktoria. Na druhé fotce jsou holky se svou chovatelkou, paní Procházkovou.

  svod mladých svod mladých

  31.8.2014

  MVP Mladá Boleslav

  Vanda Písecké hory Vanda Isis ze Slunného dvora

  Na mezinárodní výstavě v Mladé Boleslavi jsme se potkali s Isis, která byla ve třídě mladých ohodnocena známkou Výborná. Naše Vanda si zatím výstavy zkouší ve třídě dorostu a byla Nadějná.

  Srpen 2014

  Výcvikový tábor Lázně Bělohrad

  VandaDaida

  Vanda na obranách, Daida poslušnost a agilitky, Connie hlídá chatku a Daneček si užívá výletů - to byla hlavní náplň letního výcvikového tábora v kempu v malebném městečku Lázně Bělohrad u Jičína - Galerie LVT

  Červenec 2014

  Dovolená v Beskydech

  Galerie fotek pořízených na začátku července představuje naše hafany v akci i odpočinku.

  26.6.2014

  Isis ze Slunného dvora

  Isis ze Slunného dvora

  Isis je nulová! Neboli Rtg kyčlí i loktů dnes u MVDr. Doškáře DKK 0/0, DLK 0/0, gratulujeme!
  ISIS ze Slunného dvora:
  Matka: Daida ze Slunného dvora (*30.9.2008, RTG: DKK 0/0, DLK 0/0; Bára z Kubova dvora x Xander's Hill Happy, AOD předků: 9.5 let),
  Otec: Certo ze Slunného dvora (*22.2.2008, RTG: DKK 0/0, DLK 0/0; Connie Queen Elsa x Gysmo vom Kalternborner Wäldchen)

  22.6.2014

  Závody v ZKO Klecany

  Frajer si vyzkoušel cviky podle ZZO na závodech v naší ZKO.

  závody v ZKO Klecany závody v ZKO Klecany závody v ZKO Klecany

  Červen 2014

  Cvičák

  Konečně je oplocen náš cvičák, tak si tam naše smečka užívá dosytosti...

  16.5.2014

  Connie slaví 10 let!

  Connie 10 let

  Conninka slavila své desáté narozeniny dortem, vychutnala si ozdoby a s korpusem ji pomohla vnučka Vanda.

  10.5.2014

  Klubová výstava Rožnov

  Connie Queen Elsa veteran class V2

  Connie se zúčastnila klubové výstavy a ve třídě veteránů byla druhá nejstarší. Nakonec se umístila ze sedmi fen na krásném druhém místě! Connie Queen Elsa V2, veteran class, rozhodčí Joelle Bardet.

  21.4.2014

  Velikonoční návštěva v CHS Hettyland

  Hetty se štěňaty Aura Aimy

  Měsíční štěňátka Hettynky už se batolí po zahradě, když to dovolí dubnové počasí.

  Duben 2014

  Velikonoce v Beskydech

  Duben2014-Beskydy Connie-duben2014 Dan-duben2014 Dan a Vanda

  Vanda

  Vanda 2 měsíce Vanda 4 měsíce

  Od února je novým členem naší smečky Vanda Písecké Hory. Velmi živé štěně rychle zapadlo do naší smečky a adoptivní mámou se mu stala Daida.

  25.3.2014

  Štěňátka v CHS Hettyland

  Hetty - máma 1 týden

  Daida se stala babičkou - Hetty se narodila štěňátka! Více najdete na stránkách chovatelské stanice Hettyland.

  6.3.2014

  SOS

  Namísto přání k 2. narozeninám psům z vrhu H uveřejňujeme tady prosbu o adopci Harrisona. Harrison - Ben by potřeboval k dalšímu životu páníčka se zahradou. V případě zájmu nás kontaktujte!

  13.2.2014

  Štěňátka

  Hetty ze Slunného dvora Sono-Hetty

  Štěňátka letos budou, a bude to první vrh Hetty ze Slunného dvora! Otcem vrhu je Harry z Mokrovous. Hetty už má i vlastní stránky své CHS Hettyland!

  9.2.2014

  Návštěva ve Slunném dvoře

  Daida a Beník Harrison ze Slunného dvora

  V únoru nás navštívil Harrison alias Ben a spolu s mámou Daidou se proběhli kolem Vltavy. Mámu nezapře svým vzhledem i pohyblivostí.

  Únor 2014

  Nejnovější fotky

  Alexa ze Slunného dvora Hardy ze slunného dvora

  Alexa z našeho prvního vrhu pózuje se svou paničkou Sandrou. Na druhé fotce je Hardy, který hlídá svou rodinu v Neratovicích.

  25.1.2014

  BÁRA Z KUBOVA DVORA

  17.5.2004 - 25.1.2014

  Bára z Kubova dvora

  22.1.2014

  Leden 2014

  Connie Queen Elsa Větrušáci Máma Bára s Daidou

  12.1.2014

  Tříkrálové venčení

  Dnešní procházka Průhonickou oborou byla fajn, sněhu jsme se sice nedočkali, ale téměř jarní počasí se sluníčkem docela potěšilo. www.stezky.info

  31.12.2013

  10. Silvestrovský výšlap na Pustevny

  Pustevny 2013 Pustevny 2013

  Letos jsme se prošli po Pustevnách spolu s dalšími bernskými salašnickými psy. Bylo méně sněhu nežli předešlé roky, ale i tak to stálo za to. K soše Radegasta došly i naše dvě téměř desetileté veteránky, Bára s Connií!

  30.12.2013

  Zima 2013

  Trochu netradiční zimní fotky máme z výletů na Pulčín-Hradisko s Hettynkou a Conny.

  PF 2014 Slunný dvůr

  Krásné svátky prožité s vašimi pejsky a hodně štěstí v novém roce 2014!

  15.12.2013

  Adventní neděle

  Bára, Connie a Hetty se sešly na Staromáku, aby si trochu užily předvánoční náladu.

  Prosinec 2013

  Kalendář 2014

  Kalendář 2014 Slunný dvůr

  U firmy Acan (kalendarepsu.cz) jsme si opět nechali vyrobit stolní kalendáře na příští rok.

  17.11.2013

  ZOP

  Hetty

  Hetty ze Slunného dvora dnes složila zkoušku základní ovladatelnosti psa v ZKO Hostivař (Rozhodčí Rudolf Baudyš), gratulujeme!

  Podzim 2013

  Alexa Hetty a Conynka Slunny dvůr Daneček Connie Bára Nebyli jsme jediní, které babí léto vyburcovala k focení, děkujeme za fotky páníčkům Alexy a Hetty s Conynkou!

  23.10. 2013

  Ája

  Ája ze Slunného dvora

  23. října jsme dostali smutnou zprávu. Za duhový most odešla Ája ze Slunného dvora.

  19.10.2013

  Bonitace

  Hetty

  Ve dnech 19. a 20. října 2013 proběhla bonitace na výstavišti v Přerově. Hetty ze Slunného dvora je chovná!

  30.9.2013

  Déčáci - 5. narozeniny

  Dan s Daidou Dino - Ron Dax

  Náš vrh "D" oslavil 30. září své páté narozeniny, všechno nejlepší! Děkujeme za fotky Daxe a Rona (Dino).

  21.-22.2013

  Klubová výstava a svod mladých

  Dan ze Slunného dvora Certo ze Slunného dvora Connie Queen Elsa Hetty ze Slunného dvora Hagar/Berny Bella Elisha

  Výstavy se zúčastnili: Dan a Certo ve třídě otevřené, Hetty - mezitřída, Hagar - mezitřída, Connie - tř. veteránů. Ve třídě štěňat byla holčička po Certovi, Bella Elisha.

  Klubová výstava nám propršela, a ani známky od rozhodčích nám moc radost neudělaly. Nejlépe dopadla naše veteránka Connie Queen Elsa (Výborná). Skvělé ovšem je, že jsme se setkali s některými z našich odchovů - na svod mladých přijeli majitelé Isis ze Slunného dvora, která právě v září dovršila 6 měsíců. Svod absolvovala krásně, zoubky ukázala, předvedla se i v pohybu, vše dopadlo v pořádku, jen jediná připomínka byla k její srsti - zvlněnou srst ale mají všichni mladí psi, z toho ještě vyroste.

  Isis s mámou a babčkou Isis s Connií

  Září 2013

  Pozdravy z léta

  Agar Hetty Isis

  Díky za fotky, které nám posíláte! Na setkání s některými z našich odchovů se těšíme 21. září na klubové výstavě a 22. v neděli na svodu mladých v Zárybničné Lhotě u Tábora.

  Bára získala titul Český veterán šampion

  Bára šampion Bára 2013

  Červenec 2013

  Léto v Beskydech

  u vody Beskydy 2013 Beskydy 2013 Beskydy 2013

  Léto v Beskydech, to je koupání v místním Balatonu a procházky po kopcích...

  Ita ze Slunného dvora

  Ita a Daida Ita ze Slunného dvora Ita a Connie

  Do nového domova Ity jsme přijeli s její mámou Daidou a babičkou Connií. Ita/Bela byla nadšená z toho, že vidí další trikolorní psy a krásně se s nimi vyřádila.

  Červen 2013

  Isis a Izabela

  Isis Izabela

  Letošní štěňata jsme navštívili v jejich novém domově, jsou to hodně živá štěňata, pohyblivá po mámě Daidě a nebylo snadné je vyfotit...

  Návštěva u štěňat

  Danečkova štěňata jsme navštívili ještě doma, v chovatelské stanici Terra Tricolor, když jim bylo 7 týdnů.

  Afrodita Afrodita Afrodita Afrodita

  22. 6. 2013

  Bibi ze Slunného dvora (5.4.2007 - 22.6.2013)

  Bibi 2013

  Chybíš nám...

  16.6.2013

  NVP Klatovy

  Národní výstava v Klatovech byla nejen ve znamení růžové barvy, jak už je to v Klatovech tradicí, ale hlavně ve znamení Výborná pro všechny zúčastněné psy z naší CHS:
  Hetty ze Slunného dvora (třída mladých): Výborná
  Certo ze Slunného dvora (třída otevřená): Výborný 3
  Dan ze Slunného dvora (třída otevřená): Výborný
  Bára z Kubova dvora (třída veteránů): Výborná 1, BOV (Nejlepší veterán) + 2. místo ze všech veteránů v odpoledních soutěžích!

  Bára z Kubova dvora Klatovy 2013 Bára z Kubova dvora BOV Bára z Kubova dvora

  Do Klatov se na nás přijeli podívat i s pejskem z loňského vrhu - Hooker ze Slunného dvora je na fotce s babičkou Bárou.

  9. června 2013

  Nové odkazy

  Na stránce Výchova psů je aktualizovaný seznam literatury, která může pomoci při výchově psa. Jsou tam i Konejšivé signály od Turid Rugaas, norské etoložky, která už několikrát navštívila Prahu a o komunikaci se psy mluvila na zajímavém semináři tento víkend.

  17. května 2013

  Bára s Connií - 9 let!

  Naše dvě seniorky nám dělají radost už 9 let, dortík si určitě zaslouží i za to, jak způsobně u něj pózovaly!

  Connie a Bára Connie Queen Elsa
  *16.5.2004

  Bára z Kubova dvora
  *17.5.2004

  11. května 2013

  Klubová výstava v Rožnově

  Klubovka byla letos ve znamení deště. Pršet začalo už v pátek před výstavou, na chvíli přestalo v sobotu po výstavě, pršelo dál až do konce víkendu a pokud nepršelo, tak jemně mrholilo. Vystavili jsme psy (Bára z Kubova dvora tř. veteránů, Dan ze Slunného dvora Tř. otevřená, Hetty ze Slunného dvora tř. mladých) a vyfotili jen to nejnutnější. Nejlepší výsledek měla Bára ve třídě veteránů, kdy s krásným posudkem (opět stejná věta jako na minulých výstavách v její třídě veteránů - Nevypadá na svůj věk, ve skvělé kondici) jsme přesto odcházeli se známkou VD4.

  Bára Dan Hetty

  Před odjezdem jsme ještě vyfotili 3 generace hezky spolu: Bára - Daida - Hetty

  3 generace

  5. května 2013

  Narodila se štěňátka

  štěňata-1.týden

  DAN ze Slunného dvora je otcem! V CHS Terra Tricolor se 5. května narodili 2 kluci a 2 holky. Hrdou a pečující matkou je Cassiopeia Záře démantů. Fotogalerii sledujte na stránkách domovské stanice.

  Dalším otcem z našeho odchovu se opět stal Certo ze Slunného dvora, otec i našeho letošního vrhu, a to tentokrát v CHS Elisha.

  5. května 2013

  8. týden štěňátek

  3 holky Je nejvyšší čas jít domů k novým páníčkům. Štěňata se v domácí smečce už dostatečně otrkala, teď by měla jejich socializace pokračovat v novém prostředí, které se pro ně stane domovem. Socializace, která začíná okolo 6. týdne, končí přibližně 12. týden. Stránka vrhu I

  27. dubna 2013

  Relaxační masáž

  relaxační masáž psa

  Bára si vyzkoušela na vlastní kůži, jaké to je být namasírovaná a strečingem protažená - zúčastnila se s paničkou semináře o masáži psů a pořádně si to užila. Seminář o relaxačních masážích psů vedla Kateřina Plačková, která nám kromě teorie osvětlila i praxi a každému se individuálně věnovala. Díky!

  26. dubna 2013

  Vrh F má 3 roky

  Bernský salašnický pes Frajer

  Přejeme všechno nej našemu Frajerovi a také Falkovi, Fíkovi, Fíbí a Flérce ke třetím narozeninám.

  13. dubna 2013

  Z deníčku štěňat

  Bernský salašnický pes

  Tři fenečky z vrhu I dovršily pátý týden. Mají už pravidelný denní režim, který jim vydrží skoro až do 6. měsíce - ráno granulky, v poledne granulky a večer dostávají rýži s masem. Samozřejmě, že jako štěňata mají mezitím ještě mléko a vydatný spánek přes den a naštěstí pro chovatele i v noci :). Stránky štěňat s fotogalerií

  Štěňátka v CHS Terra Tricolor

  Dan+Cassie

  S hrdostí oznamujeme, že v chovatelské stanici Terra Tricolor čekají štěňátka ze spojení:
  Otec: DAN ze Slunného dvora (O: Happy Xander's Hill, M: Bára z Kubova dvora) a
  Matka: Cassiopeia Záře démantů (O: GrCh. Brahms Eleuteria, M: Brixie Black Tara).
  Štěňátka se narodí na začátku května - více se dozvíte na stránkách CHS Terra Tricolor!

  Další očekávaná štěňátka nám hlásí majitelé Certa ze Slunného dvora: narodí se v chovatelské stanici CHS Elisha, otcem je CERTO ze Slunného dvora, otec našeho aktuálního vrhu I, matkou je Connie z Vrbenských hrází.

  1. 4. 2013

  Velikonoční pondělí

  Velikonoční procházka Connie a Connie Mazlení se štěnětem

  Na Velikonoční pondělí už u nás počasí trochu připomíná jaro (avšak pouze pro tento jeden den) a na tradiční Velikonoční návštěvu přijeli tentokráte s Hettynkou a Connií junior.

  1. dubna 2013

  Krásné Velikonoce!

  Velikonoce 2013 Velikonoce 2013

  9. března 2013

  Štěňátka jsou na světě

  Daida a holky

  a jsou to samé holky! Daida ze Slunného dvora a Certo ze Slunného dvora jsou rodiče našich tří holčiček. Porod proběhl normálně a bez komplikací, s naší minimální pomocí, všechny 3 holčičky jsou standardně vybarvené a mají se k světu: první galerie
  Více informací o aktuálním vrhu je v Odchovech - štěňata I

  6. března 2013

  Narozeniny

  Hetty slaví 1 rok

  6. 3. slaví narozeniny hned 2 vrhy naší CHS - Vrh H slaví první rok svého života :)
  a 6. 3. 2010 se narodil Edgar ze Slunného dvora, všechno nejlepší!

  22. února 2013

  5 let slaví pejsci z vrhu C

  Vrh C 2008

  Takhle vypadali v dubnu roku 2008 naši Céčáci. Přejeme jim krásné narozeniny a ještě hodně let strávených se svými páníčky!

  2. února 2013

  Březost naší fenky Daidy potvrzena!

  sono Daida

  Na včerejším sonu jsme si ověřili, co jsme tušili - Daida čeká štěňátka! K úspěšnému krytí došlo 6. a 7. ledna, tedy opět na Tři krále, stejně jako vloni. Otcem je tentokrát krycí pes z našeho vlastního chovu CERTO ze Slunného dvora, zdravý krásný pes, jehož předností je pěkná, výrazná hlava, kterou zdědil po tátovi (Ch. Gysmo vom Kalternborner Wäldchen)
  Krycího psa jsme tentokráte vybrali z našeho vlastního chovu. Nejen exteriér, ale hlavně zdraví jsou nejdůležitějším kritériem pro tuto volbu.
  Těšíme se na nové přírůstky, porod by měl být na začátku března a odběr štěňátek tak vychází na začátek května - ideální jarní období pro seznamování štěněte se svým okolím v novém prostředí.
  Pokud máte vážný zájem a rozhodli jste se pořídit si štěně bernského salašnického psa, již nyní bereme záznamy - Kontakt !

  29. ledna 2013

  Certo ze Slunného dvora

  CERTO ze Slunného dvora

  Krycí pes z naší CHS, Certo ze Slunného dvora (*2008,
  Connie Queen Elsa X Gysmo vom Kalternborner Wäldchen) má na svých stránkách aktualizovanou fotogalerii.

  20. ledna 2013

  Zimní fotky

  2013 -Tříkrálové venčení Daida, Connie, Bára

  Tříkrálové venčení se odehrálo za absence sněhu - ten začal padat hned druhý den, a tak ty nejlepší fotky jsme si nafotili později!

  Fotky ve sněhu

  Neděle 13. ledna 2013

  Tříkrálové venčení

  Zveme vás na Tříkrálové venčení psů, které se bude konat 13. ledna od 10 hodin. Tradičně jsme vybrali trasu v okolí Čelákovic - Káraném. Sejdeme se na parkovišti Hospody Grado (najdete na: www.grado.wz.cz).
  -Cesta-.
  Těšíme se na vás!
  V galerii najdete pro inspiraci Tříkrálové venčení 2010.

  Leden 2013

  Děkujeme za přání k novému roku a za fotky pejsků, které nám posíláte, a také všem přejeme hodně štěstí v novém roce 2013!

  Ája s parťákem Agar Don Hardy
  Ája Agar Don Hardy

  Prosinec 2012

  Hetty Hetty

  Takhle to Hettynce slušelo na sněhu v prosinci, škoda, že ho nezbylo taky na leden!

  23.12.2012

  Vánoce 2012

  PF 2013

  Všem přejeme pohodové Vánoce a hodně štěstí v novém roce!
  Zároveň je dnes den i jinak významný pro naší CHS - Vrh A slaví své šesté narozeniny, vše nejlepší!
  23.12.2006 jsme pod již nastrojený stromeček dostali nadílku - náš první vrh bernských salašnických psů. A protože byli první, jsou pro nás nezapomenutelní, i když už jsou někteří bohužel za duhovým mostem.

  30.11.2012

  Kalendář 2013

  Klaendář CHS ze Sluného dvora

  U firmy Acan (kalendarepsu.cz) jsme si nechali vyrobit stolní kalendáře naší chovatelské stanice na příští rok.

  18.11.2012

  Návštěva Alexy ze Slunného dvora

  Alexa ze Slunného dvora

  Do Kutné Hory jsme se zajeli podívat za Lexinkou, fenečkou po Báře z Kubova dvora. Osud neměla Lexa lehký, v hrozném stavu - silně podvyživená, vrátila zpět do chovatelské stanice ve dvou a půl letech (2009). Naštěstí se jí ujala nová rodina, kde se jí daří velmi dobře.

  11.11.2012

  Hetty s Daidou

  Hetty a spol

  Na sv. Martina se Daida a Bára prošla po zámeckých zahradách v Praze s Hettynkou, na fotce jsou tedy tři generace bernských salašnic!

  3.-4.11.2012

  DUOCACIB Praha

  Bára MVP Praha listopad 2012

  MVP Praha byla tentokráte dvoudenní, Bára z Kubova dvora se zúčastnila jen nedělní výstavy - V kruhu veteránů získala ocenění V2. Nicméně rozhodčí velmi obdivovala její vitalitu a radost, s jakou se na výstavě předváděla.

  30.9.2012

  Vrh D slaví 4 roky

  Daida a Dan Dan s dortem

  Naši psi z vrhu D slaví 30. září své 4. narozeniny. Daida s Danečkem to oslavili společnou prochajdou a dortem. Přejeme "Déčákům", ať se jim daří a a ještě hodně společných let strávených s jejich rodinami!

  22.-23.9.2012

  Klubová výstava a svod mladých

  Dan Bára V4 Vrh H na svodu

  V kempu Knížecí rybník jsme pobyli s našimi psy předposlední zářijový víkend, kdy se tady konala klubová výstava klubu švýcarských salašnických psů.
  Sobotní výstavy se od nás zúčastnilo celkem 6 psů:
  Hetty ze Slunného dvora: Dorost feny - Velmi nadějná,
  Harrison a Hagar ze Slunného dvora: Dorost psi - oba známka Nadějný,
  Certo ze Slunného dvora: Třída otevřená - Výborný, a
  Dan ze Slunného dvora: Třída otevřená - Velmi dobrý,
  Bára z Kubova dvora: Třída veteránů - Výborná 4, s krásným posudkem od finské rozhodčí (Saija Juutilainen).
  Krycí psi z naší CHS - Certo ze Slunného dvora a náš Dan - se také předvedli na svodu plemeníků.
  V odpolední soutěži Dítě a pes se předvedl Hagar se svou nejmladší paničkou.
  Neděle patřila svodu mladých psů. Z letošního vrhu H přijelo 7 našich dorostenců, seznámili se navzájem, setkali se s mámou Daidou, byli posouzeni a náležitě se společně vyřádili. Děkujeme moc jejich majitelům, že na svod přijeli a své pejsky předvedli!
  Fotky z výstavy a svodu

  14.-16.9.2012

  Podzimní výcvikový tábor Pecka

  výcvik Hetty ze Slunného dvora Hetty Hetty ze Slunného dvora v kruhu štěňátek se zapojila do výcviku, kromě výcviku proběhla i beseda o vystavování, jako příprava na příští týden - sobotní klubovou výstavu a nedělní svod mladých.

  27.8.2012

  MVP Ml. Boleslav 26.8.2012

  Bára z Kubova dvora

  Na výstavu jsme jeli s Danečkem a Bárou, Dan si v otevřené třídě vyběhal známku Výborná a Baruška odcházela z výstavy s medailí za nejlepšího veterána :)) Fotogalerie

  26.8.2012

  Galerie odchovů

  Našim štěňátkům z vrhu H bude 3. září 6 měsíců, stále dostáváme nové fotky, za které moc děkujeme a přinášíme několik nových fotogalerií:

  Hagrid ze Slunného dvora Hooker ze Slunného dvora Hetty ze Slunného dvora Harrison ze Slunného dvora
  Hagrid Hooker Hetty Harrison

  Léto 2012

  Léto v Beskydech bylo letos opravdu letní - naši plavci Bibi a Frajer si zaplavali a my jsme zjistili, že nejlepší vodní aportek jsou naše boty kroksy, chodilo se na houby, přijeli za námi s Conynkou a všichni jsme si dovolenou užili. Fotogalerie

  11.8.2012

  Pozvánka na klubovou výstavu a na svod mladých

  V sobotu 22. září je klubová výstava v kempu Knížecí Rybník v Zárybničné Lhotě u Tábora -Pozvánka-, I. uzávěrka přihlášek je už v pondělí 13.8., ale členové klubu ji mohou přihlásit velmi jednoduše online, a 23. v neděli je svod mladých, kde se schází sourozenci ze stejného vrhu a jsou posouzeni veterinářem a poradcem chovu. Informace o svodu mladých je na klubových stránkách zde. Svod není povinný, ale jak je napsané na stránkách klubu, pes je posouzen a je popsán jeho vývoj a případné nedostatky, a to proto, aby se s tím ještě dalo pracovat. Uzávěrka přihlášek je 10.9.2012.
  Těšíme se na vás a hlavně na setkání s našimi H-štěňátky na svodu!

  30.6.-7.7.2012

  Letní výcvikový tábor Pecka

  Kemp Pecka
  V krásném prostředí kempu Pecka v Podkrkonoší jsme strávili týden s výcvikem. Nejvíce tábor prospěl našim štěňátkům - Hettynka a Harrison-Beník se společně vyřádili, v družstvu štěňat se učili nové povely a hlavně se skvěle socializovali s ostatními pejsky. Dva starší psi, vlastně fenky, Cilka/Conny a Daida složily zkoušky základní ovladatelnosti psa - ZOP, Daida na výbornou! Kromě výcviku jsme si užili i pár závodů (Bára), nácviku vystavování v kruhu (Dan), nácvik tahání vozíku, jak se sluší na správné bernské salašnické psy :) (Connie i ve dvojspřežení s Bárou) a taky koupání v rybníku (to si nejlépe užila Bibi). Byl to krásný týden a nazalekli jsme se ani bouřek a naprosto parného začátku léta. FOTOGALERIE

  3.6.2012

  Svod mladých - Rožnov pod Radhoštěm

  Garon ze Slunného dvora Garon ze Slunného dvora

  Na svod mladých přijel z loňského vrhu Garon ze Slunného dvora (neboli Bedřich), a protože zde nebyla Daida, jeho máma, nafotili jsme fotky s babičkou Bárou. Svod dopadl výborně, pejsek byl pochválen a my děkujeme majitelce za předvedení!

  2.6.2012

  Klubová výstava švýcarských salašnických psů - Rožnov

  Dan ze Slunného dvora Bára V1

  Na výstavu bylo přihlášených celkem 377 psů. Z naší CHS byl na výstavě DAN ve třídě otevřené psů (posuzovala Marje-Josee Melchior) - VD, a BÁRA, která v květnu oslavila 8 let, získala ve třídě veteránů ocenění V1.

  Fotogalerie z výstavy

  Návštěva u Hardyho

  Hardy s mámou

  Malý pejsek si velmi rychle vzpomněl na mámu a při naší návštěvě stále běhal za Daidou a hledal mlíčko.

  Fotky Hardyho

  16.5.2012

  8. narozeniny

  berner birthday

  CONNIE Queen Elsa (*16.5.2004) a BÁRA z Kubova dvora (*17.5.2004) slaví 8. narozeniny! Jsme rádi, že jsou holky stále v pohodě a při síle a doufáme, že dlouhověkost předají i svým potomkům!

  8.5.2012

  Fotogalerie štěňat H

  Všichni pejskové už mají nový domov a my jsme hned první den v jejich novém domově od některých nových majitelů dostali fotky! Moc za ně děkujeme! Minigalerie odchovů se tak rozšiřuje o fotky štěńat H: HERBERT, HAPPY, HAGRID, HARDY, HAGAR, a také naše HETTY už tam má první portréty!

  30.4.2012

  Štěňátka odcházejí do nových rodin

  Uplynul víkend, a my jsme se rozloučili s pejsky a popřáli jim i novým páníčkům hodně štěstí. Rozloučení

  26. dubna 2012

  Odchov F slaví 2 roky

  Přejeme Fíbí, Flérce, Fíkovi, Falkovi a samozřejmě i našemu Frajerovi ještě hodně let strávených se svými páníčky!

  24.4.2012

  Naše štěňátka mají 7 týdnů

  štěňata s kostí

  Pejskové skoro celý den tráví venku v ohrádce, kam jsme jim dali velkou hovězí kost na okusování a tak se opravdu nenudí. A my fotíme a fotíme...

  Takové normální štěněčí odpoledne

  Na stránkách je nové video se štěňátky bernských salašnických psů: Daida a její štěňata H

  17. 4. 2012

  6. týden štěňat - návštěvy

  štěňata
  Naši malí berňáci mají už 6 týdnů ...stránka vrhu s váhovou tabulkou a fotogalerií.

  10.4.2012

  Vrh H - 5. týden

  štěňata bernského salašnického psa Fotogalerie pejsků z 5. týdne na stránce štěňat H

  9.4.2012

  Velikonoční procházka

  Velikonoční procházka

  Za mámou Connií přijela její dcera Cilka/Conny, a tentokráte jsme na procházce s jejími páníčky nezmokli jako vloni, krásně se prošli a doma i trochu té moravské slivovice popili...

  3.4.2012

  1. měsíc a první návštěvy

  NávštěvyO víkendu 30. března pejskové absolvovali první návštěvy...
  Vrh H a nová fotogalerie

  27.3.2012

  Bernský salašnický pes - 3. týden

  Máme přesně 3 týdny a umíme papat maso! Ale mlíčko od mámy je pořád to nejlepší, co můžou štěńata dostat. Foto jednotlivých pejsků na stránce štěňat "H"

  20.3.2012

  2. týden

  V porodní bedně je živo - naši malí berňáčci už se batolí a mají otevřené oči... stránky štěňat H a portréty jednotlivých pejsků z 2. týdne.

  13.3.2012

  1. týden štěňat

  Pejskové celý den jen spí a sajou mlíčko, a my fotíme a fotíme...Galerie: Štěňata bernského salašnického psa - 1. týden

  6. března 2012

  Vrh H

  štěňata bernského salašnického psa

  Daida se pustila do porodu už 60. den. Porod si řídila sama, jen nás nechala malá štěňátka omašličkovat a zvážit. Porod proběhl přirozenou cestou bez komplikací, také díky výborné fyzické kondici matky Daidy, která je nejpohyblivějším a nejživějším členem naší smečky. Narozeno: 7 pejsků a 1 fenka!

  Více informací je na stránce vrhu H

  Pokud máte zájem o štěně bernského salašnického psa z naší chovatelské stanice, volejte nebo nám napište!
  Kontakt

  V březnu čekáme štěňátka!

  štěňata bernského salašnického psa

  Dnešní sono u MVDr. Šímy ukázalo, že bříško naší nejmladší fenky Daidy je plné štěňátek. Ke krytí došlo 7. a 8. ledna a štěňátka očekáváme už začátkem března. Otcem je Interšampion BACH Eleuteria, krásný pes s mohutnou kostrou. Více najdete na stránce štěňat.

  22.2.2012

  Narozeniny vrhu C

  Přejeme všem našim berňákům z vrhu C, aby si užili 4. narozeniny a ještě dlouho dělali radost svým páníčkům!

  15.2.2012

  Edgar/Gary

  Bernský salašnický pes v zimě

  Gary má nové fotky v galerii, díky Petro!

  11.2.2012

  Setkání s Alfem

  Bernský salašnický pes Alf Frajer a Bibi Bernský salašnický pes a zabijačka

  Stejně jako vloni i letos jsme navštívili masopust v Máslovicích a potkali s s Alfem.

  14.1.2012

  Děkujeme za přání k novému roku, které jsme během vánočních svátků dostali od majitelů pejsků ze Slunného dvora. Nejvíc nás těší, když se dozvíme, jak je jejich pes skvělý a že jsou opravdu rádi, že je členem jejich rodiny! Přejeme samozřejmě všem ještě hodně společně strávených let.

  Vánoční berňák Bernský salašnický pes v zimě Derik
  Ája Dino - Ron Derik

  Krásné svátky a hodně štěstí v novém roce 2012!

  PF 2012

  Aktuality:

  16.12.2011

  Kalendáře 2012

  berňáci 2012

  Na adrese www.kalendarepsu.cz mají nástěnné a stolní měsíční kalendáře zaměřené na konkrétní plemena psů, pro nás jsou samozřejmě aktuální berňáci. Na titulní stránce stolního jsou naši hafani :))

  Aktualizace stránky vrhu G

  Getty Garon

  Děkujeme majitelům za nové fotky Getty a Garona. Budou z nich opravdu pořádní psi - Getty má v 8 měsících 44 kilo, Garon/Béďa dokonce 50. Minigalerie našich odchovů

  1.12.2011

  Výstavy 2012

  Stránka Kalendář akcí je aktualizovaná pro rok 2012. Obsahuje Národní a Mezinárodní výstavy organizované u nás.

  17.11.2011

  Podzimní inverze opravdu nevybízejí k procházce do přírody, jenže například naši mladí psi potřebují vybít energii (je to s nimi jako s dětmi) a tak je tady pár tipů na nějakou tu zábavu pro ně přímo v obýváku:
  skořápky skořápky

  1. Naučte svého psa novému povelu nebo novým trikům. Že už všechno umí? A co třeba pár cviků z dogdancingu:
   TOČENÍ NA MÍSTĚ - povely si určete sami, třeba toč nebo twist
   PLAZENÍ - pes se plazí tak, že má hrudník i zadek pořád na zemi
   SUDY - pes se kutálí
   ÚKLONA - pes se uklání tak, aby měl hruď na zemi
   OKOLO - pes obchází psovoda
   BACK - pes obchází psovoda pozpátku
   COUVEJ - pes couvá
   PUSA - pes dává pusu (zvlášť když budete mít mezi rty piškotek)
   PACKY - pes podává střídavě levou a pravou packu
   SYSLÍK - pes panáčkuje (někteří psi tenhle "cvik" praktikují sami, např. při vítání, pak už stačí jen dodat povel a procvičovat)
  2. Hra na schovávanou. Neschováváte se vy, ale na různá místa v době nepřítomnosti psa rozmístíte odměny, přivedet psa zpět do místnosti a dáte povel, třeba hledej piškotek. Pro psy, kteří nejsou žraví, mohou posloužit míčky nebo oblíbené hračky.
  3. Naše oblíbené "skořápky" - stačí 3 kelímky, jen pod jeden dáte odměnu a je na psovi, aby ji vyčmuchal, a pak už se jen bavíte, jak se pokouší kelímek převrátit a odměnu sežrat. Zkušení psi (naše Bára) to zvládnou za zlomek sekundy, zato mladý a méně zkušený pes (Frajer) se u toho docela zabaví.
  4. Poslední tip: Poohlídněte se po hračkách pro psy, do kterých se dají ukrýt odměny. Pes se tak může zabavit i po vašem odchodu do práce.

  26.10.2011

  • Aktualizovali jsme stránku Naši psi, takže je tam už i Dan ze Slunného dvora, který se na konci května vrátil do naší CHS.
  • V sekci Odkazy jsme malinko uklízeli - přidali jsme odkaz na internetový časopis o psech Můj pes, odkaz na ZKO Hořovice a adresu stránek Berňáci v nouzi.

  1.10.2011

  Klubová výstava Zárybničná Lhota

  Baron ze Slunného dvora

  Výsledky podzimní klubové výstavy: CHS ze Slunného dvora reprezentovali tito naši psi: Nejmladší Frajer ze Slunného dvora v mezitřídě byl Výborný. Ve třídě otevřené bylo 34 psů. Z naší CHS se v této třídě ukázali tři psi - Baron - německým rozhodčím (Willi Guelix) nakonec posouzen jako Výborný 4, Certo Výborný 2 s titulem resCAC a náš Dan dostal také známku Výborná a chvilku to vypadalo, že i Dan bude s pořadím. Máme obrovskou radost z takového umístění a v tak velké konkurenci psů. Abychom nezapomněli - ve třídě otevřené byla i Cita ze Slunného dvora a v konkurenci nejméně 60 fen skončila po ocenění švýcarskou rozhodčí (Lisbeth Mach) na krásném čtvrtém místě se známkou V4! Děkujeme majitelům za účast a skvělou prezentaci! Majitelům Barona děkujeme za fotografii s medailí :-))
  Prezentace (soubor wmv, 2,2MB)

  30.9.2011

  Vrh D slaví 3 roky

  Daida

  Přejeme všem pejskům z vrhu D, aby na své narozeniny dostali nějakou speciální ňamku a krásně si narozky užili. Daida s Danečkam už slavili - dostali dort pečený ze samých dobrých věcí (trochu jako pejsek s kočičkou) a navíc Daida ještě růžičku a Dan kartáček na zuby (i ten byl stejně jako růže žvýkací).

  Září 2011

  Doplněna letní galerie

  Frajer

  Na stránce Fotogalerie jsou konečně fotky z tohoto léta - Výcvikový tábor a pravidelná návštěva Beskyd, kde kromě výletů jsme si i letos zaplavali v místním "Balatonu" - k vodě chodili ovšem jen naši plavci, Bibinka a Frajer.

  28.8.2011

  MVP Mladá Boleslav

  Frajer-V4 Dan VD

  Na výstavu do Mladé Boleslavi jsme vezli ukázat naše kluky - Frajer ve třídě mladých získal ocenění Výborný 4, Daneček, který se do naší CHS vrátil před dvěma měsíci, se předvedl na své první výstavě (a to rovnou ve třídě otevřené), byl z toho všeho malinko vystresovaný a jeho ohodnocení nakonec bylo Velmi dobrý.

  14.8.2011

  Návštěva u Garona

  Daida s Garonem

  Na naší cestě na dovolenou jsme se zastavili za Garonkem, štěnětem narozeným v dubnu. Malý Gary už není malý, má ve 4 měsících 25 kilo a jak je vidět ze společné fotky s mámou Daidou, docela už ji dorůstá!

  2.8.2011

  Prázdninové pozdravy

  Edgar Cilka Getty

  Děkujeme za letní pozdravy z dovolených s vašimi pejsky! Nově přidány fotky do fotogalerie Edgara, Cilky alias Conny a také Gettynka má pár nových fotografií.

  10.7.-17.7.2011

  Letní výcvikový tábor Lázně Bělohrad

  CHS ze Slunného dvora

  Na výcvikový tábor jsme jeli opět s Vamatrempem, tentokráte do Lázní Bělohrad. Do kempu jsme jeli v plném počtu, nicméně výcviku se zúčastnil nejmladší Frajer a taky naše pracovní fena - Bibi. Program: Ráno stopy na špekáček, dopoledne poslušnost na piškoty, a odpoledne kousání na rukáv nebo řídítka (figuranti Ing. Jitka Jozová a Honza Kuncl). Celá smečka si užívala procházky k potoku a k rybníku, Bára si prohlédla město Bělohrad, vyšlápli jsme si na vršek Zebín s kapličkou sv. Anny nad Jičínem, vyfotili se na rozhledně Milohlídka, koupili si točenou zmrzlinu v Jičíně, a viděli představení skupiny historického šermu na hradě Pecka. V závěru tábora se naše téměř seniorky Bára a Connie zúčastnily srandazávodu přivolání a zákusu na čas. V konkurenci ovčáků, českoslovenkých vlčáků a maliňáků obsadila Connie a Bára 1. a 2. místo (!) a odnesly si diplom a cenu za nejpomalejší přivolání :)
  Počasí vyšlo, kromě jedné noci, kdy blesk udeřil do stromu nedaleko chatky, takže jsme se celkem shodli na tom, že protentokrát nebudou psi spát venku, ale všechny (již deštěm promočené) psy jsme nastěhovali do chatky. Opravdová romantika...Fotodokumentace

  22.6.2011

  Fotky štěňátek

  16.6.2011

  Loučení

  Malý berňák

  Garon ze Slunného dvora už také putuje do nového domova, hodně štěstí, malý medvídku!
  Při focení se nám tak trochu pronesl, zkuste si jen tak držet 13 kilo a ještě s úsměvem pózovat :)

  11.6.2011

  Getty odchází do nového domova

  Gettynka

  Pro Gettynku si přijeli noví majitelé a nám nezbylo než se s malou Tasmánií, jak jsme ji začali říkat, rozloučit.

  5.6.2011

  NVP Klatovy

  Frajer ze Slunného dvora

  Frajer ze Slunného dvora - ve třídě mladých v konkurenci 12 psů byl ohodnocen známkou V4!

  15.5.2011

  Mezinárodní výstava Praha

  V neděli jsme jeli vystavit našeho juniora - Frajera ze Slunného dvora na výstavu do Letňan. Setkali jsme se tam i s otcem našich současných štěňat - Denver Eleuteria vyhrál svou třídu šampionů a získal titul CACIB, takže gratulujeme a kromě toho jsme si ještě pořídili fotky Denvera se štěňaty.

  Denver Denver, Daida a štěňata

  9.5.2011

  Pátý týden štěňátek

  štěňata bernského salašnického psa

  7.5.2011

  Klubová výstava Rožnov p.R.

  Na výstavu jsme jeli vystavit Bibinku do pracovní třídy a Frajera do třídy mladých. Bibi získala pohár za druhé místo, Frajer dostal známku VD. V neděli byl svod mladých, za náš vrh F se zúčastnil jen náš pes. Už tradičně jsme prošli park kolem Bečvy a vyfotili psy na pozadí Radhoště. Pár fotek ...

  26.4.2011

  1. narozeniny

  Fíbí

  První narozeniny oslavila i Fíbí a my děkujeme majitelům za nové fotky!

  25.4.2011

  Velikonoční procházka

  Cilka ze Slunného dvora

  Na návštěvu přijela Cony (Cilka ze Slunného dvora) a šli jsme se projít a pořádně při tom zmokli na Velikonoční pondělí, takže pomlázka se vším všudy, i s pokropením vodou (a ochutnávkou slivovice z Moravy, díky!)

  24.4.2011

  Přání

  Frajer s pomlázkou

  velikonoční berňáčciVeselé velikonoce vám přejí všichni ze Slunného dvora a navíc Frajerovi a pejskům z vrhu F pak přejeme krásné narozeniny, které oslaví 26. dubna!

  9.4.2011

  Štěňata jsou na světě!

  štěně bernského salašnického psa

  Ve Slunném dvoře se narodila štěňata bernského salašnického psa z pěkného spojení se psem Denver Eleuteria, polským a slovenským šampionem s krásným rodokmenem. Podrobnosti o rodičích....
  MÁME KLUKA A HOLKU. Porod proběhl bez problémů a naše asistence byla jen minimální. Obě štěňata jsou standardně zbarvená, s pěknými porodními váhami, vitální a stále při chuti. Matka Daida je v pohodě. Galerie z prvního dne ...

  5.4.2011

  Vrh B slaví 4. narozeniny

  Bibi-bernský salašnický pes Dort

  Naše Bibinka oslavila 4 roky a my přejeme všem pejskům z vrhu B, aby si užili dalších krásných let se svými páníčky!

  27.3.2011

  Alf na návštěvě

  Alf přijel se svými páníčky navštívit naší smečku - fotogalerie z procházky.

  Aktuální fota našich psů

  Nafotili jsme nejnovější portréty našich psů na procházce k "ledopádům". Naši berňáci pózovali na skalách nad Vltavou, u vchodu do jeskyně, i u zamrzlého potoka. Celá galerie...

  Connie a Bibi Daida s Bárou Bibi

  26.2.2011

  Masopust

  Masopustní maska Frajer nás hlídá U kotlíku

  Vzali jsme Frajera do Máslovic na masopustní zabijačku. Vzorně seděl u lavice a hlídal nám jitrničky i kotlík, ve kterém se vařilo pivo na docela zajímavý rumový nápoj. Narozdíl od jitrničky jsme Frajerovi nápoj nenabídli.

  21.2.2011

  AOD

  V rodokmenech našich psů uvádíme i AOD, neboli dožitý věk předků. Upřesnili jsme teď i rodokmeny krycích psů z naší CHS - BARON i CERTO mají rodokmen s AOD aktualizovaný k datu 1.2.2011.

  12.2.2011

  Krytí Daidy

  Krytí naší nejmladší fenky Daidy proběhlo úspěšně! Ráno 7. února jsme se vydali za ženichem - DENVER ELEUTERIA je pejsek narozený v polské chovatelské stanici bernských salašnických psů Eleuteria ze spojení šampionky Polska Confetti Duch Wrzosowisk a norského interšampiona Ola Odelsgutt av Hiselfoss. Je to znát na jeho mohutné kostře a krásné hlavě. Pejska jsme vybírali opět jednak podle vzhledu, ale i zdraví (nulová dysplazie nejen u předků, ale i u sourozenců - z osmi rentgenovaných psů z tohoto vrhu je sedm s výsledkem 0/0) a také délka života jeho předků nás přesvědčila o tom, že Denver je dobrá volba.
  V Polsku jsme byli skvěle přivítáni a Daida s Denverem si krásně rozuměli - v pondělí i v úterý došlo k spontánnímu spojení bez naší pomoci. Při naší návštěvě jsme také měli možnost poznat, jak skvělou, vpravdě berňáckou povahu má Denver. Teď už budeme netrpělivě čekat na sonografické vyšetření a potvrzení březosti. V každém případě děkujeme za vřelé přijetí Iwoně a Staszkowi Szczerkowským! Fotky z krytí

  10.2.2011

  Skorojarní výlet

  Smečka ze Slunného dvora se proběhla za téměř jarního počasí po lese a po skalách kolem Vltavy...FOTOGALERIE.

  30.1.2011

  Fík

  Nové fotky jsme dostali od majitelů psa Fíka ze Slunného dvora. Děkujeme!

  18.1.2011

  V Kalendáři akcí najdete plánované výstavy psů na rok 2011, většinou jen české, plus naše oblíbené klubové výstavy švýcarských salašnických psů. Časem přidáme i akce naše, tedy Slunného dvora, jakmile dohodneme přesný termín.

  8.1.2011

  Tříkrálové venčení

  Kvůli změně počasí a velké oblevě jsme se na tříkrálovém venčení v oblasti Káraného museli k památníku svatého Václava doslova pročvachtat. Našim psům ale mokrý sníh ani led nevadil, my jsme se u památníku vyfotili, psy odměnili, a už se těšili na oběd do hospody. Ivan Dvořák s Ditou a Citou se také zúčastnili a hlavně fotili - fotky si prohlédněte ZDE.
  Pozvánka na IV. Tříkrálové venčení

  v sobotu 8. ledna 2011 od 10 hodin
  Zveme vás na IV. Tříkrálové venčení psů, které bude v sobotu 8. ledna 2011 od 10 hodin. Stejně jako vloni jsme vybrali trasu v okolí Čelákovic - Káraném. Sraz bude na parkovišti Hospody Grado (detaily na: www.grado.wz.cz), kam se po procházce vrátíme a doplníme energii. Doprava autem je jednoduchá: ze směru od Prahy sjezd z R10 na Starou Boleslav a dále přes Nový Vestec na Káraný, nenápadná cesta pak vede až do chatové osady a k hospodě Grado. -Cesta-. Abychom vás nalákali, podívejte se na fotky z loňské akce: Tříkrálové venčení 2010 . Doufáme, že se setkáme se stálými příznivci Slunného dvora a přijdou i noví, třeba ti s pejsky z vrhu F!

  Krásné vánoční svátky a hodně štěstí v novém roce 2011!

  pf 2011

  23.12.2010

  Vrh A - 4 roky

  Alexa Alex

  Přejeme krásné narozeniny pejskům z vrhu A, děkujeme za přání a fotky Alexy a Alexe. Na Artíka a Artuše vzpomínáme.

  1.12.2010

  První sníh

  Bára Frajer ochutnává sníh Daida

  První sníh napadl už 27.listopadu, ale to, co nastalo prvního prosince, je naprostá kalamita, kterou si bernský salašnický pes nenechá ujít...Pro Frajera to byl jeho první sníh vůbec - narozený v dubnu si užívá bílé nadílky až teď. Přečtěte si: - Starost o psí tlapky v mrazu -

  Listopad

  Psí IQ testy

  Nastalo typické podzimní počasí, po každé procházce se domů nevrací pes, ale zablácené a umolousané prasátko, a naše lidské obydlí prosycuje typický odér mokrého psího kožichu. Nechce se vám ven do toho "psího" počasí a váš pes se nudí? Udělejte mu radost a věnujte se mu i v útulném pohodlí vašeho domu. Vylákejte hafana ze zahřátého gauče a formou hry si otestujte jeho inteligenci!

  Fíbí

  Fíbí

  Zastavili jsme se u Fíbí, půlroční fenečky z našeho posledního odchovu. Je z ní krásná psí slečna a fotky přidáme brzy do galerie.
  Nové fotogalerie

  Edgar

  Velké díky za nové fotky posíláme páníčkům Edgara - Garýska. Naposledy jsme se s nimi viděli na klubovce v Zárybničné lhotě. Nová fotogalerie k prohlédnutí.
  Frajer

  Konečně nové fotky Frajera, jen škoda, že nejsou fotky z kousání na cvičáku a ze stop, protože to mu jde náramně! Frajerova galerie

  29.10.2010

  Výlet na Valdek

  Krásné podzimní počasí nás vylákalo na procházku ke zříceninám hradu Valdek, smečka si užila běhání v lese i po nádvoří hradu, tedy toho, co z něj zbylo...

  Valdek Valdek Valdek

  23.10.2010

  Cita ze Slunného dvora - CAC!

  Cita CAC

  Cituška předvedená Ditou Dvořákovou získala na Slovenské klubové výstavě ocenění Výborná 1 CAC! Gratulujeme! Více fotografií z výstavy najdete na stránkách chovatelské stanice Ladyca Bern

  10.10.2010

  Na cvičáku

  na cvičáku

  V neděli chodíme na cvičák do vedlejší vesnice (ZKO Klecany) a tentokrát se tam setkali 3 berňáčtí kluci od nás - Alf, a Frajer s Falkem. Alf už je pokročilý, zato štěňata berou povel k noze ještě poněkud zdráhavě, vždyť kolem je toho tolik nového k prohlídnutí a očuchání. Jsme rádi, když i takové společenské plemeno jako jsou bernští salašníci berou jejich majitelé na cvičák, protože nejen povely doma, ale i prostředí, kde je mnoho dalších psů, přispívá k výchově štěněte, nemluvě o správných povelech, které se tam člověk a jeho přítel pes :) společně naučí.

  Nové fotky Daxe

  Dax

  Pár fotek Daxe ze Slunného dvora (matka: Bára z Kubova dvora) jsme dostali od jeho páníčků, děkujeme! Máme zprávy od majitelů, že Dax je správný pes, chytrý a podle všeho i skvěle vychovaný, a se zlatým retrívrem Yorikem tvoří správnou smečku. Daxova galerie

  2.-3.10.2010

  Klubová výstava a svod mladých

  V Zárybničné Lhotě u Tábora jsme strávili oba víkendové dny. V sobotu byla výstava a v neděli svod mladých. Výstavu v sobotu absolvovali tito psi z naší CHS:
  AIDA ze Slunného dvora - tř. otevřená - rozhodčí Uschi Eisner(A) - VD
  BIBI - tř. pracovní- Josef Gerhards (D) - VD4
  CERTO - tř. otevřená, psi - Frank Lorenz (D) - V2, resCAC
  CITA - tř. otevřená, feny - Uschi Eisner (A) - V4
  DAIDA - tř. otevřená, feny - Uschi Eisner (A) - VD
  EDGAR - tř. dorost - Ladislav Kukla - VN
  FLER - tř. štěňat, feny - Ladislav Kukla - VN
  FRAJER - tř. štěňat, psi - Ladislav Kukla - VN3
  Kompletní výsledky výstavy jsou na klubových stránkách KSSP.
  Hodně nás potěšil úspěch odchovu C, kdy CITUŠKA byla čtvrtá z přihlášených 57 fen a CERTO získal titul resCAC z 34 psů!
  FLER byla i v soutěži Dítě a pes se svým psovodem Pepíkem.
  EDGAR / Garýsek přijel až z Českého ráje, aby absolvoval svod mladých v neděli.
  Dík patří určitě všem, kteří na výstavu přijeli a krásně své psy předvedli.
  Také proběhl svod prvního vrhu City ze Slunného dvora, Áčko chovatelské stanice Ladyca Bern, a podařilo se vyfotit kompletní rodinku všech štěňat, mámy City, táty Christofera a babičky štěňat - naší Connie.
  Malinkatý pohár za třetí místo ve třídě štěňat vyhrál náš Frajer, kterému nedělalo problém proběhnout se v kruhu, nechat se vystavovat a ukázat zuby, ničeho se nebál a na výstavě se chtěl seznamovat s každým psem nehledě na velikost. Neděli jsme zakončili procházkou kolem Knížecího rybníku, do kterého nám postupně vlítli všichni psi, i ti, co normálně vodu vůbec nemusí (a to ani v parném létě).
  Další klubový víkend je v Rožnově pod Radhoštěm, 7.-8. května 2011, kdy kromě výstavy tam bude svod vrhu F.

  FOTOGALERIE Z KLUBOVÉHO VÍKENDU

  klubovka2010

  30.9.2010

  Vrh D má 2 roky!

  Daida slaví

  30. září 2008 se narodilo 9 štěňat vrhu D, přejeme jim, ať své 2. narozeniny oslaví aspoň pěknou kostičkou jako naše Daida!

  29.10.2010

  Frajer na cvičáku

  cvičák

  5ti měsíční Frajer už chodí na cvičák, pořadovky mu jdou, pokud má panička dostatek piškotů na odměňování, miluje probíhání tunelem a umí i štěkat na povel (doma i bez povelu :)). Frajerova galerie

  12.9.2010

  Výlet do Českého ráje

  Holky a Gary

  Jeli jsme se podívat za Edgarem, štěnětem po naší Connii. Z malého Edíka je pořádný pes Gary, a co do velikosti už ve svých šesti měsících dorostl mámu. Fotky z procházky k Valdštejnu

  11.9.2010

  Amálka/Charlie

  Bára Bibi Charlie

  Na návštěvu přijeli Amálkovci, Amálka neboli Charlie se proběhla se smečkou a malinko jsme fotili...

  22.8.2010

  Letní výcvikový tábor

  Frajer na kladině

  Na tábor jsme se vydali do Bělčic, kde Vamatremp pořádal výcvikový tábor s figuranty Ladislavem Šímou a Jitkou Jozovou (Packou). Nebýt tří deštivých dnů, kdy hafani lehali do mokré trávy se značnou nechutí, byl výcvik naprosto skvělý, zaměřený na poslušnost a hlavně na obrany. Daida složila zkoušku ZZO a Connie si vyčuchala stopařskou FPr2. Nádherné okolí kempu s lesy na venčení i výlety jsme si užili my i hafani, kteří ani po výcviku nejevili známky opotřebování a chodili s námi na houby. Jen nám nějak nejde je naučit hřiby vyčmuchat, ty si musíme najít sami. Galerie LVT

  Fotky Fler ze Slunného dvora

  Flerka

  Fotky tříměsíční Flerky jsou v její galerii, děkujeme majitelům za poslání a přejeme, ať se jí daří.

  12.8.2010

  Speciální klubová výstava

  Blíží se 1. uzávěrka přihlášek - 23. 8. 2010! Kdo se chystá jet do Zárybničné Lhoty u Tábora, nezapomeňte už teď poslat přihlášku - najdete ji na klubových stránkách KSSP.

  Falko a Frajer

  Kluci

  Falko tráví tento týden prázdniny v rodné smečce, protože páníčkové odjeli na dovolenou a využili tak možnost hlídání pejska u nás. S bráchou Frajerem řádí, chodí na procházky a taky se učí kromě rošťáren i nové povely. Pár fotek...

  2.8.2010

  Zase nové fotky

  Fler s Frajerem

  Navštívili jsme Fler, a vzali jsme s sebou Frajera, takže si oba tříměsíční pejsci užili společného řádění po zahradě :-) - Galerii Flerky připravujeme...

  Falko ze Slunného dvora má už také galerii, děkujeme majitelům za krásné fotečky, Falko je plyšák jaksepatří.

  28.7.2010

  Torze žaludku

  Na serveru Muj-pes.cz je přehledný článek o nebezpečí, kterého se všichni chovatelé psů obávají - torze žaludku je nebezpečná, protože psa můžete zachránit jen okamžitým zákrokem u veterináře. Proto doporučuji přečíst si tento článek:
  Přesné příčiny vzniku nejsou plně známy, ale některé důležité faktory ano. Přetočení žaludku je pravděpodobně podmíněné geneticky, do hry však vstupují i rizikové faktory (pohyb po krmení, nevhodná strava), ale i souhra všech faktorů a nešťastných náhod. Celý článek...

  27.7.2010

  Frajer

  Plave!

  ...už má taky galerii. Máme z něj radost, na dovolené se totiž naučil plavat! Postup byl jednoduchý - v náručí odnést do vody, pomalu položit na hladinu a dělat mu oporu - přizvedávat pod bříškem, což vlastně ani nebylo potřeba, plavání mu šlo hned.

  26.7.2010

  Pejskové "F"

  Nové fotky štěňátek z vrhu F - Fíbí a Fíka - nám poslali majitelé, moc děkujeme! Zároveň můžeme doplnit do váhové tabulky váhu ve třech měsících - malí pejskové rostou jako z vody.

  22.7.2010

  Certo - další krycí pes z naší CHS

  Certo

  Certo ze Slunného dvora je dalším krycím psem z naší chovatelské stanice. V červenci byly spuštěny i jeho webové stránky, takže se na tohoto krasavce podívejte na adrese www.slunnydvur/certo!

  Tak trochu jiná štěňátka

  Pyrenejský horský pes Pyrenejský horský pes

  Tito krásní chundelatí pejsci nejsou samozřejmě salašníci, ale mají k nim blízko - jsou to psi vhodní do rodiny s dětmi, které milují. Pyrenejský horský pes je dobrý hlídač, ale zároveň pes s velkým srdcem. Krásné chundelaté kuličky jsme navštívili v chovatelské stanici Z Vajlovny na Berounsku, kde právě mají tato krásná štěňátka, a tak trochu jim děláme reklamu - jsou to totiž nádherní medvídci, i když nejsou trikolor!

  20.7.2010

  Fotky ze srazu

  Společná Konečně je hotová fotogalerie z Cyrilometodějského soustředění Slunného dvora v kempu Transit v Kutné Hoře, kde jsme strávili první vyloženě horké dny tohoto léta. Trochu nás to vedro zaskočilo, nicméně plavat nakonec bylo kde a poslední den, kdy vedro trochu polevilo, jsme se i pěkně prošli Stříbrnou stezkou, vedoucí z Kutné Hory podél řeky Vrchlice až k přehradě, která se avšak jmenuje Velký rybník, kde bylo skvělé koupání a v přilehlé restauraci skvělí utopenci. Fotky

  8.7.2010

  Fotky od vás

  Děkujeme moc za fotky hafanů, které nám posíláte. Každý pes z naší CHS může mít svou vlastní fotogalerii na stránce Fotogalerie odchovů - podívejte se na nejnovější přírůstky: Certo, Dan, Edgar.

  Mácháč

  Novou fotogalerii má i Edgar - Garýsek, který se u Máchova jezera naučil plavat! Vzhledem k tomu, že berňáci sice mají rádi vodu, ale spíš se v ní rádi cákají, nežli by si zaplavali, je to paráda, když si salašník plavání oblíbí.

  1.7.2010

  Začínají prázdniny

  Přejeme všem krásnou dovolenou, ať ji strávíte u moře nebo někde na horách, ale v každém případě i se psem. Naši malí pejskové už si zvykají v novým domovech, tak jim přejeme hodné páníčky (a páníčkům hodně trpělivosti)!

  F

  Štěňata "F" mají za sebou přejímku vrhu s krásným posudkem: Všichni pejskové jsou standardní. Celkové hodnocení: Vrh pěti štěňat, velmi vyrovnaný barevně i váhově. Fotili jsme portréty pejsků a odkaz najdete na stránce vrhu F

  FALKO FRAJER

  Další informace (fotky, váhová tabulka) jsou na stránce vrhu F a pokud chcete vědět více o tomto plemeni, podívejte se na stránku O plemeni a Výchova štěněte

  10.6.2010

  Smutné oznámení

  Donawan

  Ve středu 9.června zemřel náš mladý, teprve 20-ti měsíční pes Donawan ze Slunného dvora. Po marném dvoudenním boji podlehl otravě, podle pitvy to byl jed podaný záměrně nějakou lidskou zrůdou.
  Byl to strašně krátký život, Donawane, ale my ti moc děkujeme, že jsi tady s námi ten krátký čas byl. Říkali jsme ti Ťufínek, protože jsi byl největší mazel naší smečky. Budeš nám chybět...

  7.6.2010

  6. týdnů

  Dnes byl velký den štěňátek - pejskové dostali očkovací pasy, byli naočkováni a do pravého ouška dostali tetování - jejich tetovací čísla jsou od 7997 až po 8001 - takže osmitisícím bernským salašníkem v České republice je naše Fíbí. Fotíme ve venkovním výběhu, kde jsou celý den, pokud zrovna neprší. Před sluníčkem se schovávají nejen pod přístřešek, ale i do pečlivě vydolované nory pod jalovcem. Noru jim ovšem vykutaly naše dospělé čubiny, takové důlní dílo by sami nezvládli. Pár foteček...

  1.6.2010

  5. týden našich štěňat

  Velká fotogalerie nafocená kupodivu při pěkném počasí.

  16.5.2010

  Štěňátka mají 3 týdny

  Fík

  Z malých krtečků už rostou pejsci - batolata - fotky z třetího týdne.

  12.5.2010

  Přidána nová galerie

  Edgar

  Děkujeme páníčkům pejska Edgara za fotečky z pejskova nového domova. Edgarovi jsme vytvořili jeho vlastní minigalerii...

  9.5.2010

  2. týden štěňat "F"

  Nové fotky jsou na stránce vrhu F.

  2.5.2010

  První fotky  Nová štěňátka mají svou první galerii: Vrh F, první fotky.

  1.5.2010

  Edgar odchází do nové rodiny

  Edík s páníčkemPřesně v osmi týdnech a den po přejímce vrhu odchází malý Edík (tedy pokud se dá říci malý o více než desetikilovém štěněti) ke svým majitelům do Českého ráje. Naposledy jsme se s ním pomazlili a teď už je to na nových páníčcích! Fotky 8. týden.

  27.4.2010

  Máma Bára

  Naše Bára z Kubova dvora se ode dneška stará o krásná, standardně vybarvená štěňata- 2 holky a 3 kluky.

  OTCEM štěňátek naprosto vyrovnaného vrhu je BARON ZE SLUNNÉHO DVORA, mladý krásný pes z našeho odchovu, po Connii Queen Elsa, feně s úžasnou povahou, kterou zdědil i Baronek, mazel rodiny.

  Porod začal spontánně včera odpoledne. Více na stránce vrhu F.
  Duben 2010

  Bára bude mít štěňátka!

  ultrazvukBára z Kubova dvora, máma našeho odchovu A a D, čeká štěňátka. Otcem našich budoucích štěňat je mladý, nadějný a samozřejmě krásný pes BARON ze Slunného dvora - náš vlastní odchov! Těšíme se na nové přírůstky, porod by měl být na konci dubna a odběr štěňátek tak vychází na druhou polovinu června - ideální pro letní měsíce, kdy si lidé berou dovolenou a mohou se tak dostatečně věnovat malému pejskovi. Bereme záznamy na štěňata! Více...

  • Neděle trávíme na cvičáku v Klecanech (www.zkoklecany.estranky.cz), kde kromě poslušnosti cvičí naši nejmladší Daida a Donawan i obrany. Bibi je starý mazák, ta si jde jen tak zakousat, aby nevyšla ze cviku.
  Portrét - Edgar

  Edgar a jeho nové fotky jsou na stránce vrhu E! Už je z něj venkovní pes - i když pořád ještě je většinu času doma, protože 5-10°C není nic pro malá štěňátka.
  Bibinka

  Vrh B a naše Bibi oslavili 5. dubna narozeniny - 3 roky! Ta růže na fotce je kousací, z buvolí kůže, a Bibinka ji po pózování celou sežrala.  Velikonoční Edgar Štěně EDGAR ze Slunného dvora pózuje pro velikonoční foto a také slaví svůj první měsíc života. Jeho galerie se rozrostla o další týden - více na stránce vrhu E.


  Březen 2010

  • Bonitace v Mladé Boleslavi: Uchovněna byla naše Daida ze Slunného dvora a Certo ze Slunného dvora, pes z vrhu C po Connii Queen Elsa.

  • Cita ze Slunného dvora z odchovu C po Connii má také štěňata - 18.3. se narodili 2 kluci a 2 holky! Více na stránkách CHS Ladyca Bern.

  • Štěňátko naší Connie - Edgar - má 2 týdny a nové fotky.

  • Připomínáme, že je nejvyšší čas naočkovat psy proti borelioze. Lymská borelióza se přenáší na psa klíšťaty, proto se očkuje v zimě, maximálně v předjaří. Bohužel jde o onemocnění, které se zjistí nejdříve za 2 měsíce po poštípání klíštětem, kdy už začínají první příznaky a léčení antibiotiky nemusí pomoct. Mezi příznaky onemocnění patří kulhání, otoky kloubů, bolestivost svalů, nechuť k pohybu, horečka, apatie. Poprvé lze očkovat už ve 3. měsíci věku psa, začíná se jednou dávkou očkovací látky a po měsíci se přeočkuje. V dalších letech se očkuje jednou za rok.

  • Náš pejsek dostal od nových majitelů jméno Edgar a má už také svou galerii fotek z prvního týdne.

  6.3.2010

  Pejsek je na světě

  Pejsek EMáme kluka s porodní váhou 680 gramů!
  Více na stránce Vrhu E  Únor 2010

  Čekáme štěňátka!

   Don v. BarligartenUltrazvuk potvrdil březost naší CONNIE Queen Elsy. Štěňátka čekáme na začátku března. Otcem je zahraniční pes, krásný Don vom Bärligarten, německý šampion, za kterým jsme jeli na krytí těsně před Silvestrem. Na stránkách CHS Vom Colmbergwaeldchen, kde žije Don, je Donova fotogalerie, rodokmen i podrobná bonitační karta.
   Jirčany

  • Se Sárou, kamarádkou našich hafanů, jsme se prošli v Horních Jirčanech. Jako obvykle na našich procházkách, psů bylo víc než lidí...fotogalerie...

  • Máme první výsledky RTG loktů a kyčlí u tří potomků Báry z vrhu D a všechny ukázaly, že pejskové jsou zdraví, bez dysplazie kyčlí či onemocnění loktů:
   Dan ze Slunného dvora- DKK i DLK 0/0
   a naši dva nejmladší Daida a Donawan - oba mají také DKK i DLK 0/0! Samozřejmě máme ohromnou radost, stejně jako oni měli radost z vydatné procházky sněhem a prasečí nožičkou na závěr dne - viz fotky.
   Daida Donawan prochazka Connie
  • Další fotky ze zimního venčení - aspoň někdo má radost z té záplavy sněhu...

  Leden 2010

  • Tak se nám zopakovala historie - v předvečer venčení nasněžilo téměř kalamitně, nicméně zvládli jsme to krásně a na procházce v nádherně zasněženém lese u Káraného vyvenčili naše psy. Fotky z venčení

  • III. Tříkrálové venčení: Sobota 9.ledna 2010 od 10 hodin. Tentokráte se vydáme po turistických značkách v okolí Čelákovic (mezi Brandýsem a Lysou na Labem).
   Místo srazu je na parkovišti Hospody Grado (detaily na: www.grado.wz.cz), kde naši procházku po Císařských lesích také zakončíme. Doprava autem: ze směru od Prahy sjezd z R10 na Starou Boleslav a dále přes Nový Vestec na Káraný, nenápadná cesta pak vede až do chatové osady a k hospodě Grado. -Cesta- Těšíme se na vás!

  pf 2010


  Prosinec

  • Děkujeme za přání, které jste nám poslali, někteří i s fotkami našich-vašich pejsků! Zvláště nás potěšily fotky Alexy, která se zcela zotavila z "nepéče" bývalých majitelů a má se v Kutné Hoře výborně. Ještě jednou díky všem, kteří se o to postarali a přejme si, aby takových případů bylo co nejméně, respektive aby každý, kdo si pořizuje psa, byl zodpovědný, rozumný a po všech stránkách dospělý člověk, který si nehodlá své komplexy řešit na psovi!  Přejeme všem krásné vánoční svátky!

  • 23.prosince - 3 roky slaví vrh A! Byli pro nás krásnými dárečky téměř doslova pod vánoční stromeček.
  • Plánujeme na leden 2010: psům z vrhu D bude v lednu 15 měsíců, takže už se mohou dělat kontrolní rentgeny kyčlí a loktů.
  • Akce pro rok 2010 - stránka s daty národních, mezinárodních a klubových výstav na rok 2010 je hotová.
  • Úpravy byly provedeny na stránce Naši psi - každý člen naší smečky má nově aktualizovanou fotogalerii.
  • V listopadu i na začátku prosince bylo počasí, které přálo fotografům, i našim psům:

   Connie

  8.11.2009

  • Na Mezinárodní výstavě v Letňanech byla Daida čtvrtá ve třídě mladých (VD4) a Cita ze Slunného dvora (která byla i na světové výstavě v Bratislavě minulý měsíc Výborná) se umístila druhá v mezitřídě - V2 ResCAC. Gratulace psům i vystavovatelům :))
  • Alexa ze Slunného dvora má aktualizovanou fotogalerii s fotkami z nového bydliště se skvělou rodinou, která se Lexy ujala.
  • Bibi, Daida a Donawan mají také aktualizovanou galerii.

  3.-4.10.2009

  Klubová výstava a svod mladých

  Klubovka 2009

  Letošní podzimní klubová výstava v Zárybničné Lhotě u Tábora se skvěle vydařila, a to nejen pokud se týče počasí. Naši psi získali pěkná ocenění:
  Aron a Baron oba ve třídě otevřené známku Výborná, stejně tak
  Beneta, která se probojovala až do poslední šestice z celkem 53 fen v otevřené třídě,
  Cita v mezitřídě také Výborná, líbil se i
  Certo - Výborná, který odcházel z kruhu jako pátý z 20 psů.
  Daida s Dájou dostaly obě ve třídě mladých Velmi dobrou.
  Nejlepší umístění má naše Bibi - V2 s titulem resCAC ve třídě pracovní!
  Druhý den proběhl svod mladých, kterého se zúčastnili z vrhu D pouze 3 psi - Dája a naše Daida s Donawanem.

  FOTOGALERIE zde
  + krátké video ze Soutěže chovatelských skupin:
  - Prezentace v soutěži chovatelských skupin - V soutěži chovatelských skupin nás zastupovala Cita ze Slunného dvora (děkujeme za předvedení paní Jolaně Dvořákové), Beneta ze Slunného dvora (poděkování patří paní Janě Mikoláškové), a naše Bibi s psovodem Vítkem Votavou.

  1.10.2009

  Alexa jede domů

  Šťastná LexinkaLexinka má nový domov, bydlí teď u Kutné Hory, a my ji přejeme krásný život! Děkuji všem, kteří nám při hledání zájemců o ni pomáhali.

  30.9.2009

  1. narozeniny odchovu D

  Všem pejskům z vrhu D přejem všechno nejlepší k jejich prvním narozeninám!

  1.narozeniny
  Daida s Donawanem oslavili své 1. narozeniny tlačenkovým dortíkem.

  28.9.2009

  Přijela k nám návštěva, a spolu s Milim, Bibianou a Charlinkou (alias Amálkou) jsme celou smečku vzali na procházku. Na fotce pózují zleva: Donawan, Daida, Bibi, Bára, Alexa, Charlie, Mili, Bibi, Connie.7 berňáků

  24.9.2009

  Udělejte radost svému psovi a namísto granulí mu kupte obyčejnou prasečí nožičku - tak dobrou chuť holky! (na fotkách zleva Bára, Alexa a Daida)
  BáraAlexaDaida

  4.9.2009

  Nový domov hledáme pro fenku Alexu z našeho prvního vrhu po Báře z Kubova dvora.
  Alexa Alexa má 2 a půl roku, a je to živý, veselý pes, úžasně vděčný za každé pohlazení.

  V září byla Bibi, Connie a Donawan na dalším výcvikovém táboře, tentokrát v Nadějkově v jižních Čechách. LVT Nadějkov 2009 Bibi s Donawanem si užili hlavně obrany, figuranti byli Ladislav Šíma, svazová figurantka Ing. Jitka Jozová a Petr Jílek. Výcvik stop a poslušnosti vedl Václav Zeisek, předseda klubu čs. vlčáků, který tábor pořádal. Proto byl tábor Vama tremp plný čévéček a naši berňáci se mezi těmito pracovními psy docela vyjímali. Na konci tábora Bibi a Connie složily stopařskou zkoušku FPr1, Bibi si další den přidala do seznamu svých zkoušek ještě ZVV1. Donawan je ještě mladý a na zkoušky se teprve připravuje.

  Srpen 2009

  • Psí tábor Slunny dvur Letošní léto jsme pobyli na psím táboře v Herolticích, potkali jsme se kromě mnoha známých tváří i s našimi odchovy - na tábor přijeli se svými páníčky Áron, Cita, Cilka/Conny a Connie. Program byl bohatý, děti i dospělí si užili indiánských převleků, nechyběl tradiční závod Štěk Trek, a na konci pobytu se skládaly zkoušky ZOP, které Donawan složil na výbornou!
   Nejlepší záběry najdete ve FOTOGALERII
  • I přes období dovolených dostáváme fotky pejsků, postupně je dáváme do galerie odchovů. Nové fotky jsou u Dina (alias Ron), Daxe a Ájinky. Děkujeme za fotky i informace o pejscích!
  • Navštívili jsme doma Cézara (a fotili), Certa (galerie) a taky Barona (WWW).
  • Blíží se uzávěrka přihlášek (15.8.) na klubovou výstavu v Zárybničné Lhotě u Tábora! (Uskuteční se 3.10.2009). Přihláška je na klubových stránkách www.kssp.cz.
  • BONITACE: 26.9 - 27.9.2009 v Mladé Boleslavi - majitelům odchovu C touto dobou posílá klub přihlášku na podzimní bonitaci. Přihlášku si také můžete stáhnout z klubových stránek.
  • V galerii je nový přírůstek - Kostičky aneb nejlepší pochoutka jsou hovězí kosti. BibiDěkujeme za jejich pravidelný přísun našim známým z chovatelské stanice ATISON. Je to chovatelská stanice Cane Corso a mají právě štěňátka, takže se můžete podívat, jak vypadají drobečkové těchto krásných pracovních psů.

  Červenec 2009

  • Přišly nám další výborné zprávy o vyšetření kyčlí a loktů odchovu C: Cézar a Cilka - oba naprosto bez dysplazie, tedy DKK i DLK 0/0! Gratulujeme!
  Léto 2009Užíváme si léta, tedy volného času o dovolené, a nebýt až příliš horkých dnů, nemělo by to chybu. Jen odpočívejte, salašnice, v srpnu vás čeká výcvikový tábor!

  21.6.2009

  RTG kyčlí a loktů

  V neděli jsme dostali první zprávu o vyšetření kyčlí a loktů našeho odchovu "C": CITA ze Slunného dvora má DKK i DLK 0/0! Gratulujeme a přejeme majitelům Citušky hodně výstavních a chovatelských úspěchů.

  14.6.2009

  NVP Klatovy

  Donawan Bára Bibi Na Národní výstavu jsme jeli s Bárou, Bibi a Donawanem. Výsledky: Donawan Nadějný3 (tř.dorost), Bára V3 (tř.otevřená), Bibi V2 Res.CAC.

  3 generaceCestou z výstavy v Klatovech jsme navštívili Báru ze Salašského dvora a vyfotili 3 generace berňáků - zleva: Bára z Kubova dvora, Donawan ze Slunného dvora a Bára ze Salašského dvora.

  9.6.2009

  Psí život

  psí život Nová galerie ze života naší smečky by se taky mohla jmenovat To je dneska krásně na tom venku...

  24.5.2009

  Fotogalerie

  Konečně jsme dali dohromady fotogalerii z prodlouženého víkendu 8.-10.května, tedy z klubové výstavy. Kromě výstavy jsme si užili také Rožnova, procházek k Bečvě se psy, zorbingu (bez psů) :-), hafani si odpočinuli na chalupě v Karlovicích a ještě jsme stihli navštívit Cilku-Conynku v Lešné a prohlídnout si její rezidenci.

  17.5.2009

  Bára oslavila 5. narozeniny

  V neděli 17. května bylo Báře 5 let. Čekaly na ni 3 "dárky" - grilované kuře, tvarohový koláč (Bára miluje tvarohové buchty) a plyšový medvěd. Co si vybrala jako první? Sledujte fotogalerii...

  10.5.2009

  Klubová výstava Rožnov p.R.

  Klubovka v Rožnově se povedla nejen kvůli velmi příznivému počasí, ale hlavně výsledky nás potěšily:
  Daida ze Slunného dvora - VN 2 (2. místo, velmi nadějná ve třídě dorostu)
  Bibi ze Slunného dvora - V1 CAC ve třídě pracovní.
  A opět velká radost z umístění psa z našeho prvního odchovu - Aron ze Slunného dvora V1 CAC ve třídě otevřené, a to celkem ze 33 psů!
  Baron ze Slunného dvora - Výborný - také ve třídě otevřené, celkem 33 psů (bez pořadí, ale o pořadí bojoval a odcházel jako 6.),
  Bára z Kubova dvora - VD a Beneta ze Slunného dvora - VD (tř. otevřená, kde při přísném posuzování rakouské rozhodčí P.Poduschka-Aigner z 39 fen jen 9 dostalo známku Výborná), Cilka ze Slunného dvora - VD (tř. mladých, 59 fen).
  Bibi V1 CAC Daida VN2 CAC 2009 Aron CAC 2009

  Květen 2009

  NOVINKY

  Jarní výcvikový tábor Vlčice 2009 v termínu od 30.4. do 3.5. 2009 už máme za sebou. Bylo tam skvěle, počasí vyšlo, výcvik si užili všichni psi od štěňat až po ty zkušenější "zkouškaře". Do fotogalerie se určitě nevešlo všechno - ranní stopy například, ale zato prochajda v lese ano, a výcvik taky, berňáci několikrát zapózovali při společném focení a domluvili jsme se, že se uvidíme i na letním táboře. Ovšem s některými se potkáme už za pár dnů na klubovce.

  Duben 2009

  • 26.4.2009 - Mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích- výsledky:
   ARON ze Slunného dvora (tř. otevřená) - Výborný (celkově 5.),
   CERTO (tř. mladých) - Výborný 4
   BONA (tř. otevřená) - Výborná (5. v pořadí).
   Gratulujeme!

  • Další úspěšně složené pracovní zkoušky! Opět CONNIE a CITA ze Slunného dvora složily 19. dubna při ZKO Žižice tentokráte zkoušku ZZO. Podívejte se na fotogalerii ze zkoušek, převzatou ze stránek LadycaBern, kde bydlí Cita ze Slunného dvora. Skvělá příprava na cvičáku pod vedením Markéty a Jarky Sojkové - Výcviková škola Elsa a samozřejmě i porozumění mezi psem a psovodem, respektive mezi psíma holkama a jejich milujícíma paničkama :)) přineslo své ovoce a obě fenky i přes hárání a horké počasí zkoušku zvládly!

  • V neděli 12. dubna 2009 složily Connie a Cita ze Slunného dvora pracovní zkoušku ZOP na cvičáku v Žižicích. Vzhledem k horku, které panovalo, to byl skutečně skvělý výkon. Gratulujeme!

  • Téměř letní pohodu je cítit z nové galerie, vyfocené týden před Velikonocemi. Prošli jsme se k řece, hafani okusili, jaká je voda, podařilo se nám odlákat je od leklé ryby, hodilo se pár aportků a nechybí ani odpolední siesta. Jen ten Velikonoční košíček na terase napovídá, že je teprve jaro.
  • 5. dubna oslavila "B" štěňata už své druhé narozeniny! Nejsou to vlastně štěňata, ale dospělí psi a feny. Přejeme jim všechno nej a páníčkům ještě hodně krásných chvil společně strávených na výletech nebo doma, prostě spolu s nejlepším přítelem člověka ... Více o pejscích z Béčka se dozvíte na doplněných stránkách vrhu B

   .

  Březen 2009

  • Blíží se uzávěrka přihlášek na klubovou výstavu v Rožnově pod Radhoštěm! (Uskuteční se 9.5.2009)
  • BONITACE: 21.3.2009 proběhla v Mladé Boleslavi další bonitace bernských salašnických psů - úspěšně byl uchovněn BARON ze Slunného dvora, gratulujeme!
  • DÁJA - nové fotky ve fotogalerii odchovů (25.3.2009).
  • Naše FOTOGALERIE doznala značného rozšíření - jsou aktualizované fotogalerie pejsků z vrhů A - ALF, ÁJA, B - BONA, C - CEDRIK, CERTO, CONNIE, i D - DAN, DINO/RON, DANTE (nové fotogalerie) z fotek, které dostáváme a za které novým majitelům moc děkujeme. Je skvělé pozorovat, jak se malí plyšáci mění v dospělé bernské salašnické psy...
  • Naše Daida a Donawan už také mají svou minigalerii fotek, hezky od narození ...

  Únor 2009


  kostička22. února 2009: Hafani z Céčka dnes slaví své 1. narozeniny - přejeme jim vše nejlepší a páníčkům hodně radostí prožitých ve společnosti svého nejlepšího přítele!
  Došlo e-mailem: Přejeme k narozeninám nejen našemu Certovi, ale všem jeho sourozencům hodně šťastných let, strávených se svými páníčky ve zdraví a v dobré kondici. Novákovi

  V sobotu 14. února 2009 jsme socializovali štěňata - Daidu a Donawana na setkání v Žižicích, nejdříve na cvičáku v pořádné smečce berňáků, a pak i v klubovně mezi lidmi - tady je pár fotek.

  CitaDUO CACIB Brno únor 2009 - Cita ze Slunného dvora získala v neděli 8.2.2009 ohodnocení Výborná 4 na mezinárodní výstavě v Brně - gratulujeme!

  DanečekDaneček už je u nové rodiny u Svitav, přejeme mu, aby si rychle zvykl a byl perfektním kamarádem a společníkem pro svou novou smečku.

  SpolečněZima nepolevuje a tak i další naše společné venčení, tentokráte s kámoškou Sárou, bylo ryze zimní.

  Leden 2009

  • Na Tříkrálové venčeni dorazilo 10 psů se svými páníčky a prošli jsme 7 kilometrovou trasu zasněženým lesem ze Skalska přes Kněží horu zase zpět. Bylo to fajn nechat psy volně se proběhnout a stejně jako vloni byl touto dobou všude sníh, takže to byla zimní prochajda jak má být. Společné venčení je fajn a plánujeme další akci ...
  • Ve fotogalerii jsou nové přírůstky - Kromě společného venčení ještě Zimní fotogalerie Slunného dvora.
  • Blíží se jarní výcvikový tábor - nezapomeňte poslat svou přihlášku! Více na stránkách www.sojkovy-queenelsa.cz/tabor/
  • Všichni pejskové z vrhu D už mají nový domov. Ve Slunném dvoře zůstává Daida, roztomilá rošťanda, a Donawan.

  6.1.2009

  Pozvánka na společné venčení

  Vážení příznivci salašníků a Slunného dvora,
  zveme Vás na společné venčení našich chlupatých členů rodin, tedy bernských salašnických i jiných psů,
  DNE: 11.1.2009 (NEDĚLE)
  HODINA: 10.
  MÍSTO: SKALSKO (blízko je Jílové u Prahy), sraz u autobusové zastávky
  TRASA: po turistické značce na Kněží horu, cca 7 km celkem

  S sebou: Psy
  Na sobě: Teplé prádlo
  U sebe: Horké nápoje
  Jde o druhý ročník Tříkrálového venčení, které sice nevyšlo jako vloni přesně na 6. ledna, ale můžeme mu tak klidně říkat.
  Těšit se na vás bude
  BÁRA, CONNIE, BIBI s páníčky

  2009

  PF 2009

  PF

  23.12.2008

  Konec roku 2008

  Konec roku vybízí malinko k zamyšlení, co dobrého se stalo, co se nám povedlo a snad i nějaké to přání do budoucna.
  Rok 2008 jsme začali společným venčením na Tři krále, kde se nás sešlo 7 salašníků s páníčky. Přestože byla procházka docela krátká, byli jsme rádi, že se potkáváme po čase s našimi bývalými štěňátky.
  V únoru se Connii narodilo 8 štěňátek - vrh C. byl to Conninky druhý porod a proběhl naprosto bez problémů. Snad že jde o již zkušenou mámu, snad proto, že nám příroda přála. Šest z nich jsme viděli na svodu mladých, kdy jim bylo 7 měsíců.
  V průběhu roku jsme se také zúčastnili několika výstav - v únoru Mezinárodní výstavy v Brně, v březnu mezinárodní v Praze-Letňanech a klubové výstavy v květnu. Z našich odchovů se výstav účastní Ája, Aron (V1, V2, 2x V4, V), Amálka/Charlie (V, V4), Baron, Bibi, Bona, Baxy, Beneta (všechny výborné na klubové výstavě v květnu 2008). V říjnu se klubové výstavy zúčastnili a noví pejskové z vrhu C: Cita, Cezar, Cody.
  Ale netočí se vše jen kolem výstav. Věnujeme se výcviku, chodíme na cvičák a naše 3 feny složily tento rok dohromady 7 pracovních zkoušek - z toho Bibi udělala 4 pracovní zkoušky a na závodech obsadila 3. místo.
  Podzim roku 2008 byl opět ve znamení štěňat - Bára měla svůj druhý vrh - vrh D. Narodilo se 9 štěňat, která nás zaměstnala na zbytek roku.
  V roce 2008 u celkem 11 psů (4 z Áčka a 7 z Béčka) nechali majitelé provést vyhodnocení Rtg kyčlí a loktů, většina (9 z 11) s výsledkem 0/0, tj. naprosto bez nálezu dysplazie. Děkujeme majitelům za to, že nám posílají zprávy o tom, jak se jejich psům daří. Za každou fotku i jen krátkou zprávu jsme opravdu rádi, přece jen jsou to pořád "naše děti".
  Snažíme se, aby každý pes měl na těchto stránkách svou minigalerii fotek. Novou galerii má Don, Dax a Dája, a nové fotky byly přidány u Cilky/Conie, Belindy, a Alexe.
  23. prosince je také dnem, kdy se narodila naše první štěňátka - vrh A. Takže hafanům z Áčka přejeme k jejich 2. narozeninám samé dobroty a koukejte svým páníčkům dělat jenom samou radost!
  Jako chovatelé si asi hlavně přejeme, aby byli naši psi zdraví a novým štěňátkům přejeme, aby si našli hodné páníčky.

  Prosinec 2008

  Socializace štěňat

  Podzim 2008Naše štěňata se socializují na výletě a na procházkách. výlet na louku jsme podnikli společně i s dospělými psy, procházka po vesnici byla jednotlivě a už i s obojkem. Pejskové se nebáli zvuků auta ani traktoru, jen byli malinko nesví, když měli sami projít kolem plotu s rozběsněným voříškem. Fotky z výletu na louku.

  Listopad 2008

  Volná štěňátka

  Dan Dante Dino
  Dan Dante Dino

  Aktuálně - Nová fotogalerie štěňat - právě mají dva měsíce a čekají na odjezd do nových domovů! - Stránka D štěňat.

  Říjen 2008

  • K BONITACI v Mladé Boleslavi o víkendu 25.-26. října přišlo z našich odchovů celkem 7 psů (v doprovodu svých páníčků). Aron v sobotu a v neděli Amálka, Ája, Baxy, Beneta, Bona a Brixie. VŠICHNI ze Slunného dvora prošli bonitací úspěšně a jsou teď chovní. Aronkovi přejeme hezké nevěsty a mladým fenkám ať mají hezká štěňátka.

  • Našim štěňátkům z Déčka už jsou 3 týdny - nové fotky jsou focené venku v nejteplejší den tohoto podzimu. 3. týden

  • V sobotu 11. října byla v Zárybničné Lhotě u Tábora Klubová výstava. Z "Áčka" tam byl Aron ze Slunného dvora - získal V4 v mezitřídě psů, z "Béčka" Baron, Bona a Beneta - všichni dostali známku Výborná, z "Céčka" se výstavy zúčastnili Cezar (Nadějný), Cody (Nadějný) a Cita (Velmi nadějná). Fotky z výstavy
   Neděle patřila svodu mladých psů - z našeho odchovu C přijelo 6 mladých potomků Conninky: Svod mladých - vrh C
  • Máme další rentgeny našich odchovů:
   Vrh B: Baron, Bona, Baxy, Beneta: DLK i DKK 0/0! (tj. polovina vrhu) Děkujeme majitelům, že se věnují svým psům a podstoupili s nimi toto vyšetření na dysplazii - pomůže to sledování chovu do budoucna.
   Vrh A: Ája ze Slunného dvora DKK i DLK 0/0, (stejně jako Áron a Amálka). Je to skvělý výsledek, ze kterého máme radost. Alf, který vyrostl v krásného a mohutného psa příliš rychle, má rtg kyčlí 3/3. Nicméně zatím mu to v pohybu nikterak nevadí, jen jeho páníčkové ví, že teď budou chondroprotektiva podávat celoživotně, nejen jako prevenci.
  • A samozřejmě teď žijeme našimi novými štěňátky - na jejich stránce vrhu D jsou nové fotky, tentokrát z prvního týdne jejich života.

  1.10.2008

  Vrh D - Máme štěňata! Datum narození: 30.9.

  miminkaPrvní štěně přišlo na svět včera v 8.30 ráno. Do půlnoci se narodilo 7 pejsků a 2 fenky. Štěnda jsou standardně vybarvená.
  Štěňata D už mají svou stránku - vrh D
  První fotky z porodu
  První portréty

  1.9.2008

  Čekáme štěňátka

  Ultrazvuk dnes potvrdil březost a na konci září bude mít Bára z Kubova dvora štěňátka! Zde jsou fotky z krytí, které proběhlo 30. a 31.7. v Rakousku.
  sono Xander's Hill Happy Otcem vrhu D je krásný pes s převážně severskými předky, Xander's Hill Happy: rodokmen. Je to pes s krásnou hlavou, mohutnou kostrou a skvělou povahou. Stejně jako Bára má i Happy hezkou dlouhověkost předků: Bára AOD=10 let, Happy AOD=9 let. Dysplazie nejen předků, ale i sourozenců Happyho je nulová.

  9.-23.2008

  Letní výcvikový tábor

  Přinášíme fotogalerii, která nám připomene společně strávené dny v Roudné u Soběslavi. Na programu byl výcvik ve družstvech - štěňata, pokročilejší, zkouškaři (příprava na ZOP a ZPU1), tradiční běh Štěk Trek, psí výstava a spousta akcí pro děti. Koupat se pesani chodili do Lužnice a ti, kteří to umí, si i zaplavali :) Fotogalerie

  21.8.2008

  Zkouška ZOP a ZPU1

  V rámci letního výcvikového tábora v Roudné se také skládaly pracovní zkoušky. Psovod Aleš Vokoun se svým psem Aronem ze Slunného dvora složil úspěšně zkoušku ovladatelnosti psa ZOP, psovod Vít Votava složil zkoušku pracovní upotřebitelnosti I. stupně ZPU1 s oběma psy, naší Bibi ze Slunného dvora i s její mámou Connie Queen Elsa. Gratulujeme!
  Ale3 s AronemBibi na překážce

  5.8. 2008

  Další fotky

  22. července bylo "C" štěňatům 5 měsíců. Děkujeme moc novým majitelům za nové fotky - můžeme tak sledovat, jak pejsci rostou do krásy a jak se mají - malá Connie si užívá na zahradě, Citu její panička socializovala na výletě vlakem do Prahy, Ceronek si užívá plavání. Cedrika jsme viděli osobně a několik hafanů se Slunného dvorai z předchozích odchovů uvidíme na psím táboře příští týden.

  17. 7. 2008

  Nové fotografie

  4. 7. 2008

  Rtg kyčlí a loktů

  Amálka ze Slunného dvora je další z Áčka, kdo má hotové rentgeny, a stejně jako Aron má DKK i DLK vyhodnocenu jako 0/0!

  Červenec 2008

  Prázdniny

  Přečtěte si článek Horké dny a naši psi na serveru iFauna. Horko snáší psi a berňáci zvlášť dost špatně - mysleme na ně a umožněme jim přístup na stinné a chladné místo.

  25.6. 2008

  Fotogalerie odchovu C

  Na stránce Fotogalerie odchovů je již kompletní galerie všech pejsků z "C" odchovu. V neděli měli 4 měsíce a váží kolem 18 - 21 kilogramů. Děkujeme majitelům za fotky a novinky o štěňátkách. Těšíme se moc na letní tábor, kde se setkáme nejen s některými C štěňaty, ale i staršími, již téměř hotovými psy z "Áčka" i "Béčka"!

  Cita malá Connie Cedrik Certo
  Cita Connie Cedrik Certo
  Cilka Cezar Ceron Cody
  Cilka Cezar Ceron Cody

  7.6. 2008

  Ukázka výcviku

  V Beřovicích na oslavách dne dětí uspořádala ZKO Žižice ukázku výcviku psů, berňáky mimo jiné zastupovala Bára a také Cathy Queen Elsa (sestra naší Connie). Cita ze Slunného dvora předvedla se svou paničkou Ditou Dvořákovou, jak krásně rozumí své paničce i tříměsíční štěně, když se s ním pravidelně cvičí. Odkaz na fotogalerii

  29.5. 2008

  Aktualitky

  • V sekci Výchova psa je pod Literatura přidáno pár nových knížek, týkajících se chovatelství a psů vůbec.
  • 25.května 2008 byla další mezinární výstava v Litoměřicích, Aron ze Slunného dvora získal V2 ve třídě mladých pod přísným posuzováním rozhodčí H. Jokisilty z Finska. Gratulace a držíme palce na dalších výstavách!
  • Uskutečnili jsme v květnu výstup na horu Říp - zní to úžasně, nicméně byla to docela fajn procházka, snad jen kdyby nás přitom nepřipalovalo sluníčko. Fotky - výlet se Sárou
  • Každou středu v 17 hodin je na cvičišti v Žižicích (viz www.skolka.borec.cz) výcvik pro mladé psy, brzy doplníme o malou galerii - cvičí tam např. Bona, Cita a Connie ze Slunného dvora.
  • Poslední aktualitka - v Odkazech doplněno pár adres na útulky, když si nebudete vědět rady s nalezeným psem...

  10.-11.5. 2008

  Klubová výstava - Rožnov pod Radhoštěm

  Ještě před klubovou výstavou jsme se krátce zastavili v Karlovicích. Do kempu v Rožnově jsme dorazili v pátek. V sobotu jsme z katalogu výstavy zjistili, že je přihlášeno 294 bernský salašnických psů! Z toho ve třídě mladých fen, kde se zúčastnila Bibi, Bona, Baxy a Beneta to bylo 64 fen, což bylo nejvíce za dobu existence těchto klubových výstav (pokud nejde o rekord psích výstav vůbec). Třída mladých psů byla obsazena 42 psy a třída otevřená-feny 51, feny mezitřída 27. Hodnotili Gabriele Hollbacher (feny, tř. otevřená), Terezia Gargušová (feny-štěňata, dorost, mezitřída), Hana Blatoňová (feny tř. mladých), Lubomír Ličák, Kamil Řádek (psi mezitřída, tř. otevřená), Andráš Polgar. V této konkurenci získal Aron (tř.mladých) ohodnocení V4, Ája (mezitřída) VD, Bibi, Baxy, Bona, Beneta (tř. mladých) i Bára (otevřená tř.) známku Výborná. V neděli na svodu byla Bona a Beneta, které to nestihly vloni, stejně jako Aida ze Slunného dvora. Hodnoceny byly kladně, bez významných vad na exteriéru, včetně povahy. Fotogalerie

  8.5. 2008

  Zkouška ZOP

  BibinkaV ZKO Kobylisy v Praze dne 8. května dělala Bibinka zkoušku ZOP. V horku, které ten den panovalo a na cvičišti, které vlastně neznala, byla trochu roztěkaná, ale zkouškou prošla!

  4.5. 2008

  Jarní výcvikový a společenský víkend 2008

  Od 30.dubna do 4. května jsme si pocvičili s hafanama na výcvikovém prodlouženém víkendu v kempu Relax Slunečnice (Střížovice-Vlčice u Jindř. Hradce), pořádaném chovatelskou stanicí Queen Elsa. Naši CHS zastupovali kromě Báry, Connie a Bibi ještě Aron, Amálka-Charlie, Baron, a přijela i malá Cita se svou rodinou, aby hezky socializovali štěńátko a taky proto, že (jak říkáme novým majitelům) s výcvikem je možno začít ihned, samozřejmě s ohledem na stáří štěněte. Kromě výcviku jsme fotili, chodili na společné procházky do lesa, občas se psi vykoupali ve vodě, počasí nám celkem přálo a už se těšíme na letní tábor!

  28.4. 2008

  Fotografie našich odchovů

  Cezarek se seznamujeMoc děkujeme všem našim novým majitelům za fotky štěňátek! Fotografie jsme uspořádali do jednotlivých fotogalerií a najdete je na stránce Fotogalerie odchovů.

  25.4. 2008

  Venčení štěňat

  Dnes odchází poslední štěňata z vrhu C do svých domovů. Včera jsme proto využili krásného počasí a vzali Citu a Certa na louku na společné venčení. Další videa zde. A ještě poslední fotečky se štěňátky.

  20.4. 2008

  MVP České Budějovice

  Ve třídě mladých psů získal Áron ze Slunného dvora známku V2,Baron ze Slunného dvora známku Výborná, a ve třídě mladých fen se od nás zúčastnila Bona a obsadila místo 4. neboli V4. Jsou to pěkné výsledky a všem gratulujeme!

  16.4. 2008

  Ája na návštěvě

  Ája ze Slunného dvora Pár fotek jsme vyfotili na společné procházce s Ájou ze Slunného dvora.

  12.4. 2008

  Pracovní zkouška

  Na cvičišti v Žižicích jsme se všemi 3 fenami složili zkoušku ZZO (Zkouška základní ovladatelnost psa podle Národního zkušebního řádu). Fotogalerie

  10.4. 2008

  Anny Moravia Jardan (16.8.1995-III.2008)

  Anny Moravian JardanDnes jsme se dozvěděli smutnou zprávu - Anny Moravia Jardan (prapředek naší Báry), neboli Andulka, odešla v březnu do psího nebe. V srpnu by se dožila nádherných 13 let. (Fotky z letošní zimy - 1, 2)

  5.4. 2008

  1. narozeniny vrhu B

  Štěňatům vrhu B přejeme hezké první narozeniny, ať rostou do krásy a dělají všem radost!

  Březen 2008

  Deníček štěňat C

  štěňata

  Založili jsme deníček štěňat C, podívejte se na stránku Vrhu C, co je u nás nového.
  Máme nová videa! (7.4.2008)

  29.3. 2008

  Návštěva Árona a Artuše

  Pět berňáků si užilo na společném venčení, když nás přijeli navštívit do Slunného dvora -
  Doplněná fotogalerie (Aleši, dík za fotky!)

  22.23.3. 2008

  MVP Praha-Letňany

  Aron CAJCNa mezinárodní výstavě v Praze se ve výstavních kruzích předvedla Bona a Bibi ze Slunného dvora ve třídě mladých, obě skončily se známkou výborná. Ve třídě otevřené byla Bára z Kubova dvora a odešla se známkou velmi dobrá. A to nejlepší nakonec - Aron ze Slunného dvora získal ocenění Výborný 1 - CAJC. Gratulujeme! Fotky z vystavy

  23.2.2008

  Štěňátka

  prvorozená

  Porod začal 21.února ve 14:30, skončili jsme ve 3 ráno s celkovým skore 3 feny a 5 pejsků. Překvapili nás svou vahou - průměrně 550 gramů! Fotky z porodu.
  Váhová tabulka je na stránce Vrhu C.
  Podívejte se na jednotlivé fotky štěňátek - zatím pojmenovaných jen podle barvy mašliček.

  10.2. 2008

  MVP Brno

  Mezinárodní výstavu posuzoval nakonec polský rozhodčí: Áron ze Slunného dvora získal V1 CAJC - Gratulujeme! Fotokokumentace je slabší, protože protisvětlo v 1. patře haly focení nepřálo. Bibinka ve třídě mladých byla ohodnocena známkou VD, Bára v otevřené dostala D :-( Škoda námahy, chtělo by se říci, ale je to všechno o náhodě, třeba příště...

  6.2. 2008

  21 nej procházek

  Vznikly nové stránky www.21nejprochazek.cz - nová akce pro pejskaře, mrkněte na to, třeba se budou tipy na procházku hodit, anebo můžete zahlasovat na tu naši (č.51 Cesta z města) :-)

  4.2. 2008

  Cvičák

  BibiI v zimě chodíme na cvičák, pořadovky jsou v pohodě i pro berňáka, no a obrany se dají dělat taky, pokud se začne včas a pokud k tomu má pes dispozice, jednoduše když ho to baví - Bibi na cvičáku. Pár poznámek o výcviku jsme přidali na stránku Výchova psa.

  6.1. 2008

  Tříkrálové venčení 2008

  Sedm berských salašníků se svými pány se prošli zasněženým lesem kousek za Prahou. Fotky z venčení.

  Cestou zpátky jsme navštívili Artuše, který se kvůli rozříznuté pacce procházky nemohl zúčastnit. Packa zavázaná do papučky mu nezabránila v tom, aby se s holkama ze Slunného dvora vyblbnul.

  1.1. 2008

  Tříkrálové venčení 2008

  Svoláváme společné venčení našich psů na den 6.1.2008, v půl jedenácté na parkovišti restaurace U Zdenky za Sulicema. Těšíme se na vás a doufáme, že se sejde pořádná berňácká smečka!

  18.10.2007

  Mezinárodní výstava psů Praha-Letňany

  Výstava probíhá v sobotu i v neděli, ale pro berňáky platí neděle. Veškeré informace na stránkách výstavy - stručně řečeno v hale č.1 někde uprostřed bude kruh 7 (psi) a 8 (feny). Rozhodčí jsou: Kruh 7 Matyáš Jaroslav (SK), Kruh 8 Doppelreiter Maria - Luise - (A). Přijďte se podívat i vy, kteří jste zapoměli hafana přihlásit :-))

  15.10.2007

  Klubová výstava a svod mladých

  Svod mladýchKlubová výstava v sobotu a svod mladých v neděli v říjnu byl tradičně v Rožnově pod Radhoštěm. Kromě vystavování Báry a Connie v otevřené třídě jsme měli i Bibi ve třídě dorostu, a kromě toho přijeli ještě Baronkovic, Bourbon, Brixie, Baxy a z našeho Bářiného vrhu Ája, Áron, Alex a Amálka aka Charlie. Rozhodčí byli i zahraniční(PL, A). Na nedělním svodu byla naše mládež posuzována MVDr. P. Doubkem, poradcem chovu.
  Společné foto A

  Za chovatelskou stanici gratuluju Baronovi (třída dorostu VN3) a hlavně moc děkuju všem, kteří jste si udělali čas a přijeli vystavovat a taky se zúčasnit svodu v neděli. Momentky z Rožnova.

  10.10.2007

  Nové fotky

  Máme fotky z naší návštěvy u Beníka, Baxy navštívila ZOO, od Brixie máme fotky ze cvičáku a Aronek byl na houbách.

  Novinkou je PSÍ FOTOBLOG, který je na adrese www.psifoto.blog.com. Všichni příznivci Slunného dvora si tam mohou zřídit přístup a vkládat fotky i s textem sami. Napište mi na email a já vám pošlu registraci.

  23.9.2007

  Setkání

  První podzimní den se konalo neformální pohodové setkání na cvičáku v Žižicích - v rodišti jedné z našich čubinek - Connie Queen Elsy. Komu se chtělo, mohl si vyzkoušet tunel, houpačku, skákáni - samozřejmě se svým psem :-) Fotogalerie na stránkách Queen Elsa.

  21.9.2007

  RTG kloubů

  Dne 15.9.2007 jsme nechali udělat rentgen loktů a ramen našich fen. Klub švýcarských salašnických psů od roku 2006 vyžaduje u BSP Rtg vyšetření kyčlí i loktů, ale ramene nikoliv. Jsou plemena, která to povinná mají - například velký švýcarský salašník. Connie měla Rtg kyčlí i loktů již dříve (oba 0/0), ale tentokrát jsme jí nechali udělat i rentgen ramen. Bára nově absolvovala Rtg loktů i ramen. Výsledek: Bára - DLK 0/0 a OCD negativní, Connie - OCD také negativní! Samozřejmě, že jsme moc spokojeni s tímto výsledkem. Pokud chcete vědět více o dysplazii, zkuste například tyto stránky:
  http://www.bcccz.cz/dysplazie_kloubu.html,
  www.vet-centrum.cz
  nebo podobné téma v angličtině: http://www.dreambern.com/naturalfeeding.html
  .

  17.9.2007

  Nové fotky

  Na stránkách pejsků jsou nové fotky z poslední doby, kdy holky ze Slunného dvora navštívily štěňátka z vrhu B.

  Baron Belinda Beneta Bourbon Benjamín  I naše Bibi má pár nových fotek - s kostičkou z buvolí kůže, kterou si uhájila i před vlastní mámou :-)

  10.9.2007

  Blíží se klubovka!

  13.-14.října v Rožnově pod Radhoštěm - První den je výstava, v neděli nás pak čeká Svod mladých. Prosím, aby majitelé pejsků, kteří plánují přijet, poslali vyplněné přihlášky do pátku 14.9. (zvlášť se přihlašuje výstava a zvláštní formulář jste dostali na svod). Chatky v kempu jsou zajištěné.

  27.8.2007

  Letní výcvikový tábor 2007

  galerieDo kempu Orion v Roudné u Soběslavi přijelo ze Slunného dvora celkem 5 našich odchovanců, takže spolu s Bárou a Connií tu byla Bibi, Baxy, Aron, Artuš a Amálka aka Charlie. Strávili jsme týden výcvikem, přípravou na zkoušku, nácvikem v kruhu, měli jsme i psí výstavu, kde nejhezčí částí byla výstava Dítě a pes, zúčastnili se ŠtěkTreku, viděli jsme vodní záchranáře, zaplavali jsme si a plavat naučili i některé pejsky: Baxy přijela už s plaveckou průpravou, z Charlie a Bibi se stali plavci právě na táboře. Na jeden den nás navštívil i Baron a jeho ségry Bibi a Baxy ho pěkně prohnaly na společné procházce k vodě. Velká fotogalerie.
  Ve čtvrtek 23.8. se konaly zkoušky, kterých se zúčastnily se svými psovody i Bára a Connie a zkoušku ZOP úspěšně složily! Podrobně o podmínkách zkoušek na stránkách Cz-pes:Zkušební řád ovladatelnosti a základní upotřebitelnosti - jde o výcvik psa ke třem zkouškám ZOP, ZP1 a ZP2.

  Srpen 2007

  Aktualitky:

  • Stránka Výchova psa byla doplněna o odstavec Potlačení dominantního chování, a to po emailovém dotazu, který jsem se pokusila řešit. Protože dominantní chování se nevyhne ani takovým dobrákům, jako jsou salašníci, považuju za dobré si aspoň připomenout, cože ta výchova psa je, že nejde jen o ubránění gauče před televizí, ale i třeba o to, aby pes JASNĚ věděl, co smí a co ne - jinak má z toho v hlavě guláš a neprospěje to nikomu...
  • Stránky pejsků jsou doplněny fotografiemi, které nám posílají majitelé (Bourbon, Benjamin) nebo které pořizujeme při našich setkáních (Baron, Ájinka, Alf). Možná to bude chtít na prohlížeči kliknout na Reload (Obnovit), aby tam byla poslední verze stránek.
  • Od 11.8. budeme na letním výcvikovém táboře - viz Kalendář akcí, aby si naši psi nemysleli, že budou o prázdninách zahálet - čeká je pravidelný výcvik, doplněný o volnočasové aktivity, jako jsou procházky v přírodě, válení se ve stínu, koupání a tak :-).

  červenec 2007

  Na návštěvě

  Návštěva U Baxy Baxy bydlí u Vyškova, má skvělé páníčky a na stránky jsme dali nové fotky z naší návštěvy 1. července.
  Při návratu z dovolené jsme se jeli podívat i za Alexem. Alex je štěně po Báře, ale už vůbec nevypadá jako štěně, je to prostě pořádný pes, ovšem když jsme ho navštívili, mládež (Alex a naše Bibi) se ihned odseparovali a šli řádit mimo dohled dospělých: Fotoalbum Alexe.

  29.6. 2007

  Stránky pejsků

  Byli jsme na návštěvě u Arta - po Báře z Kubova dvora, a také jsme navštívili Baronka, štěně naší Coninky. Pochopitelně se fotilo a všechno je na Stránkách pejsků. Nové minialbum má Baxy - děkujeme za fotky, moc jí to sluší.

  18.6. 2007

  Aktualitky:

  • Baronek má na stránkách pejsků nové fotky, je vidět, že je to mazel :)
  • Benjamín už hlídá svou zahradu v nejzápadnéjším cípu naší republiky, hodně štěstí přejem novým páníčkům a samozřejmě Beníkovi.
  • A v neděli 17.6. nás navštívila Amálka-Charlie, prošli jsme se s ní a našimi 3 fenkami k Vltavě, až na malou Bibi každá udělala pár (1-2) temp, což v případě Báry byly její první v životě! Fotky z prochajdy.

  13.6. 2007

  Přírůstky do ministránek pejsků

  Fotky, které nám posílají majitelé pejsků (děkujeme!), najdete na Stránkách pejsků, vrh A i B.

  4.6. 2007

  Máme volného pejska *

  BenjaminNašemu štěňátku Benjamínovi hledáme novou rodinu. Podívejte se, jak mu to sluší ve fotogalerii, nebo se přijeďte podívat.

  * Beníka už si noví majitelé našli (16.6.2007)

  22.5. 2007

  Návštěva

  Ája s mámouÁja,Connie,BáraV neděli nás navštívila Ája ze Slunného dvora. Prohlídla si místo, kde se narodila, čuchla si k novým štěňátkům a s Bárou a Conií a s lidmi ze své i naší smečky se vydala na krátkou prochajdu k Vltavě.

  17.5. 2007

  Narozeniny

  narozeninyObě naše fenky oslavily své 3. narozeniny - Connie Queen Elsa se narodila 16. května 2004, Bára z Kubova dvora o den později, 17.května. Slavilo se jak se má, a totiž s dortem, pardon, dorty. Každá hezky svůj :) Ještě dostaly nové hračky, ale o tom zase jindy....

  12.-13.5. 2007

  Klubová výstava KŠSP

  Bára hlídáNa klubovku jela jen naše Bára, protože Connie byla doma se štěňátky. Aby jí nebylo mezi těmi 300 psy smutno, jela s námi do kempu u Zárybského rybníka i kámoška Sára, velký milovník vody. Přijela i Amálka ze Slunného dvora, štěně z vrhu A. Výsledky: Bára známka V (výborná), Amálka VN (velmi nadějná). No ale hlavně si pesani užili jiných psů a pachů a aportků a vody a vůbec. Fotky

  30.4. 2007

  Výchova štěněte

  Protože všechna mláďata potřebují naši péči, sestavili jsme stránku Výchova psa podle rad z článků a knížek, kterých je v poslední době docela dost, a zároveň jsme malinko vložili i své poznatky. Novým majitelům našich štěňátek pak rozhodně doporučuji výcvikové tábory. Nejen že se dozvíte hodně o výchově pesanů, ale hlavně potkáte hromadu jiných, stejně postižených lidí, tedy pejskařů :)) Jeden takový tábor se chystá v srpnu od 11. - Letní výcvikový tábor přátelství. Budeme tam i s našimi fenkami a rádi se tam s vámi setkáme.

  16.4. 2007

  Chcete mít doma bernského salašnického psa?

  Pokud chcete štěňátko z naší chovatelské stanice, napište nebo zavolejte nám (t:723347348). Pejskové půjdou ke svým novým majitelům nejdříve v osmi týdnech (začátek června).

  Pejskové budou od nás odcházet s mezinárodním očkovacím průkazem - pasem, dostanou do začátku granulky, na které budou zvyklí, hračku ("navoněnou" z původní smečky, aby se jim zezačátku nestýskalo). První očkování a odčervení budou mít za sebou.

  Protože už máme zkušenosti s prvním vrhem v naší stanici, rádi vám naše zkušenosti předáme a odpovíme na vaše dotazy. Štěňata jsou u nás odchovávána doma tzv. domácím odchovem, kdy se snažíme o maximální socializaci, tedy život štěňat nejen mezi ostatními pejsky, ale zároveň jde i o kontakt s lidmi, se staršími psy (nejen matka, ale i naše druhá fena se stará o "výchovu"), s nejrůznějšími podněty z okolí, zvykání na zvuky či hluk, to všechno proto, aby z nich vyrostli zdraví, nebojácní a sebevědomí pejskové, se kterými bude radost dále pracovat a stanou se vašim společníkem, tak jako má správný pes být.

  Aktuality, pravidelně doplňovaná váhová tabulka a fotky štěňat najdete na stránce Vrhu B

  6. 4. 2007

  Velikonoční štěňata

  Během 4. a 5. dubna se naší Connii narodilo 9 štěňátek - 3 pejsci a 6 fenek. První fotky

  5.4. 2007

  Vrh B

  Štěňátka Connie Queen Elsa se narodila v průběhu 4.-5. dubna, fotky 3 fenek a 6 pejsků budeme pravidelně ukazovat na stránce Vrh B

  5.3. 2007

  Connie a Thyrass

  Krytí na začátku února proběhlo úspěšně a tak se můžeme kolem 6. dubna těšit na potomky Connie a Thyrassa:
  Thyrass vom Aemmenmätteli Otec:Thyrass vom Aemmenmätteli
  *16.02.2002
  HD: A1/A1, ED: 0/0, OCD-free
  M: Ronja vom Aemmenmätteli, O: Valko vom Birkenhof
  Fotky z krytí

  5. 3. 2007

  Connie bude mít štěňata!

  Connie a ThyrassKontrolní ultrazvuk nám potvrdil to, co jsme už tušili, že totiž naše Coninka bude mít štěňata. V únoru jsme v Rakousku navštívili ženicha Coninky, je to původem švýcar, jmenuje se Thyrass vom Aemmenmätteli a je to opravdu krásný pes a taky dokonalý psí gentleman, jak jsme poznali z několika našich návštěv.
  Fotky z krytí.
  Kdo má zájem o štěně, napište nám na tento e-mail.

  26. 2. 2007

  Pejskové doma

  Naši pejskové už jsou všichni v nových domovech a daří se jim dobře - Agar má svou webovou stránku. Další pejskové: Alex, Artuš, Alexa, Aron, Amálka, a nově taky Ája, Art.

  26.2. 2007

  Štěňátka

  Všechna štěňátka naší Báry už mají nový domov. A naše druhá fenka Connie nám své malé možná ukáže na ultrazvuku příští týden, abychom věděli, jestli se máme těšit na další dárečky...

  19. 2. 2007

  Fenka Alexa

  Ještě jedno štěně nemá nový domov, tak se podívejte, jak jí to sluší, když zapózuje: Portrét 1 (v 6 týdnech), portrét 2 a 3 (Osmý týden).

  13. 2. 2007

  Volná štěňátka

  Jeden pejsek a dvě psí holky čekají na své nové majitele - podívejte se, kteří to jsou: volní pejsci a zase nové fotky z osmého týdne.

  29. 1. 2007

  Návštěva

  Na návštěvu za štěndama přijela i jejich kmotra - Sára s páníčky. Každé štěně dostalo svůj vlastní pytlík piškotů a bylo náležitě pomazleno. My lidi jsme se kochali nejen štěňátky, ale i rozpaky dospělé fenky, která poprvé v životě byla postavena před deset křiklounů, i když stejného druhu a rasy. Fotky jsou na fotoblogu u Sáry.

  25. 1. 2007

  Naše štěňata...

  ... si užívají nový výběh se spoustou hraček a schovávaček - fotky.

  22. 1. 2007

  1 měsíc

  Pejskům už je jeden měsíc, už to nejsou žádná mimina, žerou z misek, běhají, hrají si a občas se i rvou jako psi - více...

  12. 1. 2007

  Nové fotky

  Štěńatům jsou 3 týdny - nová fotogalerie

  7. 1. 2007

  2. týden za námi

  Rostou jako z vody - fotky a váhy

  30. 12. 2006

  Štěňátka mají 1 týden

  Deset raubířů dalo Báře zabrat, proto jsme je začali přikrmovat, abychom mámě Báře trochu ulevili. Váhová tabulka a fotky

  23. 12. 2006

  Bára si pospíšila se štěňátky

  Bára z Kubova dvora si pospíšila s porodem, a už 61. den březosti se do toho pustila, a to před sedmou ráno. Poslední štěňátko přišlo na svět v 17:45, a skóre je holky:kluci - 4:6. více...

  13. 12. 2006

  Porodní bedna

  porodní bedna

  Bára zkouší novou porodní bednu. Protože do porodu zbývají necelé dva týdny, je načase, aby si na nové útulné místo zvykala. Bedna má boky vysoké 40 cm a dvířka, která se dají podle potřeby zasunout.

  3. 12. 2006

  Předmikulášské setkání v Žižicích

  V neděli 3. prosince jsme navštívili chov. stanici Queen Elsa, kde se narodila Coninka. Connie byla s námi, bouřlivě se přivítala s oběma chovatelkami a pak si i s obvazem vyzkoušela agility na místím cvičáku. ...Fotografie

  30. 11. 2006

  Vrh A čekáme na Vánoce: více...

  Matka: Bára z Kubova dvora
  Otec: Faron Adbeco

  20. 11. 2006

  Máme nakryto - v naší CHS čekáme štěňata

  Po mnoha pochybách to nakonec vypadá tak, že Vánoce v CHS ze Slunného dvora budou patřit psům - očekávané datum porodu je 26.12. Na ultrazvuku nám Dr. Otáhal naznačil viditelná embrya s tím, že přesný počet nedokáže nebo spíše raději si ještě netroufá odhadnou. Ovšem už teď bereme závazné objednávky na pejsky ( Kontakt nebo e-mail) Dotazy můžete směřovat i na Forum, kde vám také můžeme dát informace případně poradit s chovem tohoto krásného plemene.

  20. 11. 2006

  Naše fenka bude mít štěňata!

  ultrazvuk

  Podle ultrazvuku máme potvrzeno, že naše Bára čeká štěňátka. Moc dobře víme, že Barča má své fanoušky :-) a taky je jasné, že vychvalování plemene bernský salašnický pes by bylo nošením dříví do lesa, takže - pokud jste se rozhodli pořídit si berňáka, máte šanci a napište nám! Více na stránce Štěňata.

  7. 11. 2006

  Bude mít Bára štěňátka?

  Už 18. listopadu budeme vědět, jestli je Bára březí. Bude to 26. den po nakrytí, takže na ultrazvuku už by to mohlo být. Co se týče změn nálad, tak akorát pozorujeme, že je Barča hodně ospalá, ale to jsme v tomhle hodně podzimním čase všichni, že :-)

  23. 10. 2006

  Krytí naší fenky

  Faron Adbeco

  Dne 23. října 2006 pojedeme za pejskem, kterého jsme vybrali pro Báru. Je to Faron Adbeco, krásný pes, s výbornými posudky na výstavách. Rozhodli jsme se pro Farona, protože je svou stavbou i celkových vzezřením podobný Báře a doufáme, že půjde o vyrovnaný vrh. Povahově je Faron skvělý pes - klidný, vyrovnaný, prostě jako má bernský salašník být.
  Bonitační kód: 425 ALVY 55 A
  RTG DKK 0/0

  Faron-rodokmen

  17. 10. 2006

  Představujeme stránky nové chovatelské stanice

  Connie

  Dne 10. října 2006 byla schválena Mezinárodně chráněná chovatelská stanice bernských salašnických psů Ze Slunného dvora. Na těchto stránkách bychom vám rádi představili první berńáky této stanice, dvě psí holky, což jsou: Bára z Kubova dvora a Connie Queen Elsa. Kromě novinek ze života našich úžasných kamarádek na stránkách najdete fotogalerii, informaci o plemeni, seznam výstav a jiných psích akcí, odkazy na další berňácké stránky a v neposlední řadě forum, kam nám nebo ostatním pejskařům můžete napsat vzkaz.